Mahasarakham SBT – Muangthong United
Ultimele 5 / 5: Mahasarakham SBT marchează 1.0 și primește 2.2. Muangthong United 1.8 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 25% · Egal 28% · Oaspete 47%
Goluri / meci
1.0 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză Mahasarakham SBT – Muangthong United
Mahasarakham SBT o primește pe Muangthong United duminică, 18 octombrie, ora 14:30 (ora României), în Thai League 2 (Thailanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Mahasarakham SBT are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Muangthong United are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 5 goluri primite (1,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, Muangthong United stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.55 / 3.25 / 1.92. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 25% pentru Mahasarakham SBT, 28% pentru egal și 47% pentru Muangthong United. Favorită e Muangthong United.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru Mahasarakham SBT și 2,00 pentru Muangthong United, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Mahasarakham SBT câștigă în 18% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Muangthong United câștigă în 61%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 10,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Mahasarakham SBT | Muangthong United |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 0,40 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 0% |
| Goluri estimate (model) | 1,00 | 2,00 |
| Șanse de victorie (model) | 18% | 61% |
Goluri estimate
1,00 – 2,00 · total 3,00
1X2 model
18% · 21% · 61%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Mahasarakha. ↓ / Muangthong . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 10,0 | 10,0 | 6,6 | 3,3 | 1,3 |
| 1 | 5,0 | 10,0 | 10,0 | 6,6 | 3,3 | 1,3 |
| 2 | 2,5 | 5,0 | 5,0 | 3,3 | 1,7 | 0,7 |
| 3 | 0,8 | 1,7 | 1,7 | 1,1 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mahasarakham SBT, coloane = goluri Muangthong United.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Mahasarakham SBT. Mahasarakham SBT primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Muangthong United are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.92 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 0–1 (10,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Mahasarakham SBT – Muangthong United?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Mahasarakham SBT – Muangthong United?
Meciul face parte din Thai League 2 (Thailanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Mahasarakham SBT – Muangthong United?
Cotele 1X2 sunt 3.55 / 3.25 / 1.92. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru Mahasarakham SBT, 28% egal și 47% pentru Muangthong United, cu Muangthong United favorită la cota 1.92.
Câte goluri se așteaptă în Mahasarakham SBT – Muangthong United?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,00 pentru Mahasarakham SBT, 2,00 pentru Muangthong United). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 0–1.