Italia · Campionato Primavera 2
Sampdoria U19 – Union Brescia U19
Ultimele 5 / 5: Sampdoria U19 marchează 2.8 și primește 1.2. Union Brescia U19 2.2 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 23% · Oaspete 23%
Goluri / meci
2.8 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 80% / 80%
GG
—
Analiză Sampdoria U19 – Union Brescia U19
Sampdoria U19 o primește pe Union Brescia U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Sampdoria U19 are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 6 goluri primite (2,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Union Brescia U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 9 goluri primite (2,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Sampdoria U19 a câștigat 1, Union Brescia U19 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 28.02.2026, s-a terminat Union Brescia U19 0–2 Sampdoria U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.67 / 3.85 / 4.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 54% pentru Sampdoria U19, 23% pentru egal și 23% pentru Union Brescia U19. Favorită e Sampdoria U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,30 goluri estimate pentru Sampdoria U19 și 1,70 pentru Union Brescia U19, adică 4,00 în total. Cu aceste valori, Sampdoria U19 câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Union Brescia U19 câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,2%.
| Indicator | Sampdoria U19 | Union Brescia U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,20 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 14 (2,8) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 60% | 100% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,30 | 1,70 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 29% |
Goluri estimate
2,30 – 1,70 · total 4,00
1X2 model
51% · 20% · 29%
Peste 2.5 model
76% · cotă corectă 1.32
GG model
74% · cotă corectă 1.35
Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute
| Sampdoria U. ↓ / Union Bresc. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,8 | 3,1 | 2,6 | 1,5 | 0,6 | 0,2 |
| 1 | 4,2 | 7,2 | 6,1 | 3,4 | 1,5 | 0,5 |
| 2 | 4,8 | 8,2 | 7,0 | 4,0 | 1,7 | 0,6 |
| 3 | 3,7 | 6,3 | 5,4 | 3,0 | 1,3 | 0,4 |
| 4 | 2,1 | 3,6 | 3,1 | 1,7 | 0,7 | 0,3 |
| 5 | 1,0 | 1,7 | 1,4 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sampdoria U19, coloane = goluri Union Brescia U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Union Brescia U19. Union Brescia U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Sampdoria U19 are 51% în model (cotă corectă 1.96), dar cota 1.67 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32). Ambele marchează (GG) are 74% în model (cotă corectă 1.35). Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 28.02.26 | Union Brescia U19 – Sampdoria U19 | — | 0–2 |
| 25.10.25 | Sampdoria U19 – Union Brescia U19 | 0–0 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Sampdoria U19 – Union Brescia U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Sampdoria U19 – Union Brescia U19?
Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Sampdoria U19 – Union Brescia U19?
Cotele 1X2 sunt 1.67 / 3.85 / 4.00. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Sampdoria U19, 23% egal și 23% pentru Union Brescia U19, cu Sampdoria U19 favorită la cota 1.67.
Câte goluri se așteaptă în Sampdoria U19 – Union Brescia U19?
Modelul nostru estimează 4,00 goluri (2,30 pentru Sampdoria U19, 1,70 pentru Union Brescia U19). Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor este 2–1.