Vineri16 octombrie
Live 32 Pune pont

ItaliaItalia · Campionato Primavera 2

Pescara U19 – Salernitana U19

Pescara U19
VEVÎE
12:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Salernitana U19
ÎÎÎÎÎ
11.14 X6.70 211.00
1X1.02 X23.45 121.06

Ultimele 5 / 5: Pescara U19 marchează 2.4 și primește 1.8. Salernitana U19 0.2 / 4.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 79% · Egal 13% · Oaspete 8%

Goluri / meci

2.4 + 0.2

Peste 2.5

— · forma 80% / 100%

GG

—

Analiză Pescara U19 – Salernitana U19

Pescara U19 o primește pe Salernitana U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Pescara U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 9 goluri primite (2,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Salernitana U19 are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 20 de goluri primite (0,2 marcate și 4,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Pescara U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Pescara U19 a câștigat 1, Salernitana U19 a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 21.03.2026, s-a terminat Pescara U19 1–0 Salernitana U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.14 / 6.70 / 11.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,7% pe piața asta), rămân 79% pentru Pescara U19, 13% pentru egal și 8% pentru Salernitana U19. Favorită e Pescara U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,20 goluri estimate pentru Pescara U19 și 1,00 pentru Salernitana U19, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, Pescara U19 câștigă în 80% din cazuri, egalul iese în 12%, iar Salernitana U19 câștigă în 8%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 3–0, cu 8,2%.

Statistici-cheie
IndicatorPescara U19Salernitana U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-10-0-5
Puncte / meci1,600,00
Goluri marcate (medie)12 (2,4)1 (0,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)20 (4,0)
% Peste 2.580%100%
% GG100%20%
Victorii H2H (5 meciuri)12
Goluri estimate (model)3,201,00
Șanse de victorie (model)80%8%

Goluri estimate

3,20 – 1,00 · total 4,20

1X2 model

80% · 12% · 8%

Peste 2.5 model

79% · cotă corectă 1.27

GG model

61% · cotă corectă 1.64

Distribuția golurilor
2%0
6%1
13%2
19%3
19%4
41%5+

Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Pescara U19 ↓ / Salernitana. →012345
0 1,5 1,5 0,7 0,2 0,1 0,0
1 4,8 4,8 2,4 0,8 0,2 0,0
2 7,7 7,7 3,8 1,3 0,3 0,1
3 8,2 8,2 4,1 1,4 0,3 0,1
4 6,6 6,6 3,3 1,1 0,3 0,1
5 4,2 4,2 2,1 0,7 0,2 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Pescara U19, coloane = goluri Salernitana U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Pescara U19. Pescara U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Salernitana U19. Salernitana U19 primește 4,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Salernitana U19. Salernitana U19 a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,8 goluri, față de 4,20 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Pescara U19 are 80% în model (cotă corectă 1.25), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64). Scorul cel mai probabil: 3–0 (8,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
0.2
1.8
Primite / meci
4.0
40%
Victorii
0%
80%
Peste 2.5
100%
100%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Pescara U19 – Salernitana U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Pescara U19 – Salernitana U19?

Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Pescara U19 – Salernitana U19?

Cotele 1X2 sunt 1.14 / 6.70 / 11.00. Fără marjă, asta înseamnă 79% pentru Pescara U19, 13% egal și 8% pentru Salernitana U19, cu Pescara U19 favorită la cota 1.14.

Câte goluri se așteaptă în Pescara U19 – Salernitana U19?

Modelul nostru estimează 4,20 goluri (3,20 pentru Pescara U19, 1,00 pentru Salernitana U19). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 3–0.

Alte meciuri din Campionato Primavera 2
17.10
12:00
Cosenza U19 – Frosinone U19 3.251.97
17.10
12:00
Spezia U19 – Latina U19 1.763.70
17.10
13:00
Pisa U19 – Ascoli U19 2.053.00
17.10
16:00
AS Avellino U19 – Catanzaro U19 2.272.62