Italia · Campionato Primavera 2
Spezia U19 – Latina U19
Ultimele 5 / 5: Spezia U19 marchează 1.4 și primește 1.6. Latina U19 1.2 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 51% · Egal 25% · Oaspete 24%
Goluri / meci
1.4 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Spezia U19 – Latina U19
Spezia U19 o primește pe Latina U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Spezia U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Latina U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 10 goluri primite (1,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.65 / 3.70. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 51% pentru Spezia U19, 25% pentru egal și 24% pentru Latina U19. Favorită e Spezia U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Spezia U19 și 1,40 pentru Latina U19, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Spezia U19 câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Latina U19 câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,7%.
| Indicator | Spezia U19 | Latina U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 32% |
Goluri estimate
1,70 – 1,40 · total 3,10
1X2 model
45% · 23% · 32%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Spezia U19 ↓ / Latina U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 6,3 | 4,4 | 2,1 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 7,7 | 10,7 | 7,5 | 3,5 | 1,2 | 0,3 |
| 2 | 6,5 | 9,1 | 6,4 | 3,0 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 3,7 | 5,2 | 3,6 | 1,7 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 1,6 | 2,2 | 1,5 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,5 | 0,7 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Spezia U19, coloane = goluri Latina U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Spezia U19. Spezia U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Latina U19. Latina U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Spezia U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69). Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Spezia U19 – Latina U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Spezia U19 – Latina U19?
Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Spezia U19 – Latina U19?
Cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.65 / 3.70. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Spezia U19, 25% egal și 24% pentru Latina U19, cu Spezia U19 favorită la cota 1.76.
Câte goluri se așteaptă în Spezia U19 – Latina U19?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,70 pentru Spezia U19, 1,40 pentru Latina U19). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.