Vineri16 octombrie
Live 53 Pune pont

ItaliaItalia · Campionato Primavera 2

SS Monopoli 1966 U19 – Benevento U19

SS Monopoli 1966 U19
VEÎVÎ
15:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Benevento U19
VVÎVV
12.55 X3.40 22.37
1X1.45 X21.40 121.23

Ultimele 5 / 5: SS Monopoli 1966 U19 marchează 2.0 și primește 1.6. Benevento U19 2.8 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 35% · Egal 27% · Oaspete 38%

Goluri / meci

2.0 + 2.8

Peste 2.5

— · forma 80% / 100%

GG

—

Analiză SS Monopoli 1966 U19 – Benevento U19

SS Monopoli 1966 U19 o primește pe Benevento U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

SS Monopoli 1966 U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Benevento U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 4 goluri primite (2,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Benevento U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, SS Monopoli 1966 U19 a câștigat 2, Benevento U19 a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 28.02.2026, s-a terminat Benevento U19 0–3 SS Monopoli 1966 U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.55 / 3.40 / 2.37. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 35% pentru SS Monopoli 1966 U19, 27% pentru egal și 38% pentru Benevento U19. Piața vede un meci echilibrat.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru SS Monopoli 1966 U19 și 2,20 pentru Benevento U19, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, SS Monopoli 1966 U19 câștigă în 24% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Benevento U19 câștigă în 56%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSS Monopoli 1966 U19Benevento U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-24-0-1
Puncte / meci1,402,40
Goluri marcate (medie)10 (2,0)14 (2,8)
Goluri primite (medie)8 (1,6)4 (0,8)
% Peste 2.580%100%
% GG40%40%
Victorii H2H (5 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,402,20
Șanse de victorie (model)24%56%

Goluri estimate

1,40 – 2,20 · total 3,60

1X2 model

24% · 20% · 56%

Peste 2.5 model

69% · cotă corectă 1.45

GG model

67% · cotă corectă 1.49

Distribuția golurilor
3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
SS Monopoli. ↓ / Benevento U. →012345
0 2,7 6,0 6,6 4,8 2,7 1,2
1 3,8 8,4 9,3 6,8 3,7 1,6
2 2,7 5,9 6,5 4,8 2,6 1,2
3 1,2 2,7 3,0 2,2 1,2 0,5
4 0,4 1,0 1,1 0,8 0,4 0,2
5 0,1 0,3 0,3 0,2 0,1 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri SS Monopoli 1966 U19, coloane = goluri Benevento U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: SS Monopoli 1966 U19. SS Monopoli 1966 U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,2 goluri, față de 3,60 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Benevento U19 are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 2.37 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49). Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
2.8
1.6
Primite / meci
0.8
40%
Victorii
80%
80%
Peste 2.5
100%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe SS Monopoli 1966 U19 – Benevento U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă SS Monopoli 1966 U19 – Benevento U19?

Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre SS Monopoli 1966 U19 – Benevento U19?

Cotele 1X2 sunt 2.55 / 3.40 / 2.37. Fără marjă, asta înseamnă 35% pentru SS Monopoli 1966 U19, 27% egal și 38% pentru Benevento U19, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în SS Monopoli 1966 U19 – Benevento U19?

Modelul nostru estimează 3,60 goluri (1,40 pentru SS Monopoli 1966 U19, 2,20 pentru Benevento U19). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din Campionato Primavera 2
17.10
12:00
Cosenza U19 – Frosinone U19 3.251.97
17.10
12:00
Pescara U19 – Salernitana U19 1.1411.00
17.10
12:00
Spezia U19 – Latina U19 1.763.70
17.10
13:00
Pisa U19 – Ascoli U19 2.053.00
17.10
16:00
AS Avellino U19 – Catanzaro U19 2.272.62