Vineri16 octombrie
Live 36 Pune pont

ItaliaItalia · Campionato Primavera 2

Virtus Entella U19 – Vicenza U19

Virtus Entella U19
EVÎVE
12:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Vicenza U19
VVEVÎ
12.10 X3.35 23.00
1X1.29 X21.58 121.24

Ultimele 5 / 5: Virtus Entella U19 marchează 2.2 și primește 1.6. Vicenza U19 1.6 / 0.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 43% · Egal 27% · Oaspete 30%

Goluri / meci

2.2 + 1.6

Peste 2.5

— · forma 80% / 20%

GG

—

Analiză Virtus Entella U19 – Vicenza U19

Virtus Entella U19 o primește pe Vicenza U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Virtus Entella U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 8 goluri primite (2,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Vicenza U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 2 goluri primite (1,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Virtus Entella U19 a câștigat 0, Vicenza U19 a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 14.03.2026, s-a terminat Vicenza U19 2–1 Virtus Entella U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.10 / 3.35 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 43% pentru Virtus Entella U19, 27% pentru egal și 30% pentru Vicenza U19. Favorită e Virtus Entella U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru Virtus Entella U19 și 1,60 pentru Vicenza U19, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Virtus Entella U19 câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Vicenza U19 câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorVirtus Entella U19Vicenza U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-13-1-1
Puncte / meci1,602,00
Goluri marcate (medie)11 (2,2)8 (1,6)
Goluri primite (medie)8 (1,6)2 (0,4)
% Peste 2.580%20%
% GG100%20%
Victorii H2H (4 meciuri)02
Goluri estimate (model)1,301,60
Șanse de victorie (model)31%44%

Goluri estimate

1,30 – 1,60 · total 2,90

1X2 model

31% · 25% · 44%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

58% · cotă corectă 1.72

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Virtus Ente. ↓ / Vicenza U19 →012345
0 5,5 8,8 7,0 3,8 1,5 0,5
1 7,2 11,4 9,2 4,9 2,0 0,6
2 4,6 7,4 6,0 3,2 1,3 0,4
3 2,0 3,2 2,6 1,4 0,6 0,2
4 0,7 1,0 0,8 0,4 0,2 0,1
5 0,2 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Virtus Entella U19, coloane = goluri Vicenza U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Virtus Entella U19. Virtus Entella U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.58 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
1.6
1.6
Primite / meci
0.4
40%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
20%
100%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Virtus Entella U19 – Vicenza U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Virtus Entella U19 – Vicenza U19?

Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Virtus Entella U19 – Vicenza U19?

Cotele 1X2 sunt 2.10 / 3.35 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru Virtus Entella U19, 27% egal și 30% pentru Vicenza U19, cu Virtus Entella U19 favorită la cota 2.10.

Câte goluri se așteaptă în Virtus Entella U19 – Vicenza U19?

Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,30 pentru Virtus Entella U19, 1,60 pentru Vicenza U19). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Campionato Primavera 2
17.10
12:00
Cosenza U19 – Frosinone U19 3.251.97
17.10
12:00
Pescara U19 – Salernitana U19 1.1411.00
17.10
12:00
Spezia U19 – Latina U19 1.763.70
17.10
13:00
Pisa U19 – Ascoli U19 2.053.00
17.10
16:00
AS Avellino U19 – Catanzaro U19 2.272.62