Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

SUASUA · USL Championship

Sacramento Republic - Phoenix Rising

Statistici și rezultat final · duminică, 23 august

SUAUSL Championship · SUA Final
Sacramento Republic
EVEÎV
Final2-2Pauză 2-1
Phoenix Rising
EVÎEE
Șanse înainte de meci, după cote
Sacramento Republic 50%Egal 26%Phoenix Rising 24%

Sacramento Republic 2-2 Phoenix Rising: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Sacramento Republic 2-2 Phoenix Rising (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 27% pentru egalul, iar cotele fără marjă 26%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 43%), iar GG a ieșit (47%). Scorul exact 2-2 avea 4,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (3-2) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Sacramento Republicîn meciPhoenix Rising
3
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Sacramento Republic vs Phoenix Rising

Sacramento Republic marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,6. Phoenix Rising marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,0. Ultimele 7 întâlniri directe: Sacramento Republic 2, egal 4, Phoenix Rising 1.

~2,4goluri estimate
43%peste 2,5 goluri
47%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Sacramento Republicultimele 5Phoenix Rising
1,60
Puncte / meci
1,20
1,6
Goluri marcate / meci
1,2
0,6
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
40%
20%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Sacramento Republic și ultimele 5 Phoenix Rising, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Sacramento Republic2-2-1

E
Sacramento Republic - Phoenix Rising23.08.26 · USL Championship
2-2
V
Sacramento Republic - Lexington16.08.26 · USL Championship
1-0
E
Pittsburgh Riverhounds - Sacramento Republic09.08.26 · USL Championship
0-0
Î
Tulsa - Sacramento Republic06.08.26 · USL Championship
1-0
V
Sacramento Republic - Sporting Jax02.08.26 · USL Championship
5-0

Phoenix Rising1-3-1

E
Sacramento Republic - Phoenix Rising23.08.26 · USL Championship
2-2
V
Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks20.08.26 · USL Championship
3-1
Î
Lexington - Phoenix Rising09.08.26 · USL Championship
1-0
E
Las Vegas Lights - Phoenix Rising02.08.26 · USL Championship
1-1
E
Phoenix Rising - Hartford Athletic26.07.26 · USL Championship
0-0

Întâlniri directe Sacramento Republic - Phoenix Rising

Sacramento Republic 2Egal 4Phoenix Rising 1
E
Sacramento Republic - Phoenix Rising23.08.2026 · pauză 2-1
2-2
Î
Phoenix Rising - Sacramento Republic31.05.2026 · pauză 2-0
2-0
V
Sacramento Republic - Phoenix Rising05.04.2026 · pauză 2-0
2-0
E
Sacramento Republic - Phoenix Rising14.09.2025 · pauză 2-0
2-2
E
Phoenix Rising - Sacramento Republic19.04.2025 · pauză 1-2
2-2
V
Sacramento Republic - Phoenix Rising15.09.2024 · pauză 1-0
2-0
E
Phoenix Rising - Sacramento Republic05.05.2024 · pauză 0-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Sacramento Republic. 3 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Sacramento Republic - Phoenix Rising

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Sacramento Republic1.8350% fără marjă
X · Egal3.5526% fără marjă
2 · Phoenix Rising3.8024% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.21
X2 1.83
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.26
Sub 2.5 1.80
Peste 2.5 1.90

Ambele marchează

GG Da 1.82
GG Nu 1.88

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.38
Pauză peste 1.5 2.67

Analiza de dinainte de meci

Sacramento Republic - Phoenix Rising s-a jucat duminică, 23 august, în USL Championship (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Sacramento Republic vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 3. În ultimele 5 meciuri, Phoenix Rising are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 6-5.

În ultimele 7 întâlniri directe, Sacramento Republic a câștigat de 2 ori, Phoenix Rising o dată, iar patru meciuri s-au terminat egal. Ultima: Sacramento Republic - Phoenix Rising 2-2, pe 23 august 2026.

Casele o dau favorită pe Sacramento Republic, la 1.83, cu egalul la 3.55. Fără marja caselor, asta înseamnă 50% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.90, iar GG la 1.82.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,5 pentru Sacramento Republic și 1,0 pentru Phoenix Rising. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 75% în model, dar la 1.21 plătește sub cota corectă de 1.33. Sub 2.5 goluri: 57% în model, cota corectă ar fi 1.75. Cota 1.80 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Sacramento Republic - Phoenix Rising

Goluri estimate: 1,45 Sacramento Republic și 0,96 Phoenix Rising, total 2,41. 1X2 în model: 48% · 27% · 25%. Peste 2,5: 43% (cotă corectă 2.33). GG: 47% (cotă corectă 2.13). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

9%0
22%1
26%2
21%3
12%4
10%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 57% · peste 2,5: 43% (verde).

Scoruri probabile

1-013,0%1-112,5%2-09,4%2-19,1%0-09,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză2-1
Cornere3-2
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startSacramento Republic · 1.83
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Sacramento Republic - Phoenix Rising?

S-a jucat duminică, 23 august, ora 06:00 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Sacramento Republic - Phoenix Rising?

În USL Championship (SUA).

Cine era favorită în Sacramento Republic - Phoenix Rising?

Sacramento Republic pleca favorită, la cota 1.83. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Sacramento Republic - Phoenix Rising?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din USL Championship

Toată liga →