El Paso Locomotive – Sacramento Republic
Ultimele 5 / 5: El Paso Locomotive marchează 1.8 și primește 1.4. Sacramento Republic 1.6 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 34% · Egal 28% · Oaspete 37%
Goluri / meci
1.8 + 1.6
Peste 2.5
1.85 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.69 · Nu 2.05
Analiză El Paso Locomotive – Sacramento Republic
El Paso Locomotive o primește pe Sacramento Republic duminică, 18 octombrie, ora 04:00 (ora României), în USL Championship (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
El Paso Locomotive are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Sacramento Republic are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 6 goluri primite (1,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, El Paso Locomotive a câștigat 3, Sacramento Republic a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 29.03.2026, s-a terminat Sacramento Republic 1–2 El Paso Locomotive.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.67 / 3.25 / 2.45. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 34% pentru El Paso Locomotive, 28% pentru egal și 37% pentru Sacramento Republic. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.85 și sub 2.5 la 1.85, adică 50% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.69 și Nu la 2.05.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,50) și cele deduse din cote (1,30 – 1,37) și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru El Paso Locomotive și 1,44 pentru Sacramento Republic, adică 2,84 în total. Cu aceste valori, El Paso Locomotive câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Sacramento Republic câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,8%.
| Indicator | El Paso Locomotive | Sacramento Republic |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 2-3-0 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 100% | 80% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,40 | 1,44 |
| Șanse de victorie (model) | 37% | 38% |
Goluri estimate
1,40 – 1,44 · total 2,84
1X2 model
37% · 25% · 38%
Peste 2.5 model
54% · cotă corectă 1.85
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 46% · Peste 2.5: 54% · total goluri în 90 de minute
| El Paso Loc. ↓ / Sacramento . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,8 | 8,4 | 6,1 | 2,9 | 1,0 | 0,3 |
| 1 | 8,2 | 11,8 | 8,5 | 4,1 | 1,5 | 0,4 |
| 2 | 5,7 | 8,2 | 5,9 | 2,8 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 2,7 | 3,8 | 2,8 | 1,3 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 0,9 | 1,3 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri El Paso Locomotive, coloane = goluri Sacramento Republic.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: El Paso Locomotive 37%, egal 25%, Sacramento Republic 38%. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.24 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 29.03.26 | Sacramento Republic – El Paso Locomotive | 0–2 | 1–2 |
| 24.08.25 | El Paso Locomotive – Sacramento Republic | 1–0 | 1–0 |
| 13.07.25 | Sacramento Republic – El Paso Locomotive | 1–0 | 3–0 |
| 20.10.24 | El Paso Locomotive – Sacramento Republic | 2–1 | 2–1 |
| 15.08.24 | Sacramento Republic – El Paso Locomotive | 1–0 | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe El Paso Locomotive – Sacramento Republic?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 04:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă El Paso Locomotive – Sacramento Republic?
Meciul face parte din USL Championship (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre El Paso Locomotive – Sacramento Republic?
Cotele 1X2 sunt 2.67 / 3.25 / 2.45. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru El Paso Locomotive, 28% egal și 37% pentru Sacramento Republic, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în El Paso Locomotive – Sacramento Republic?
Modelul nostru estimează 2,84 goluri (1,40 pentru El Paso Locomotive, 1,44 pentru Sacramento Republic). Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.