Rimavska Sobota – Tatran Oravske Vesele
Ultimele 5 / 5: Rimavska Sobota marchează 1.6 și primește 1.4. Tatran Oravske Vesele 0.8 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 23% · Oaspete 22%
Goluri / meci
1.6 + 0.8
Peste 2.5
— · forma 40% / 60%
GG
—
Analiză Rimavska Sobota – Tatran Oravske Vesele
Rimavska Sobota o primește pe Tatran Oravske Vesele sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Rimavska Sobota are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Tatran Oravske Vesele are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 11 goluri primite (0,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Rimavska Sobota a câștigat 1, Tatran Oravske Vesele a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 23.05.2026, s-a terminat Tatran Oravske Vesele 2–3 Rimavska Sobota.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.65 / 3.90 / 4.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 54% pentru Rimavska Sobota, 23% pentru egal și 22% pentru Tatran Oravske Vesele. Favorită e Rimavska Sobota.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru Rimavska Sobota și 1,10 pentru Tatran Oravske Vesele, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Rimavska Sobota câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Tatran Oravske Vesele câștigă în 22%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%.
| Indicator | Rimavska Sobota | Tatran Oravske Vesele |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,20 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,90 | 1,10 |
| Șanse de victorie (model) | 56% | 22% |
Goluri estimate
1,90 – 1,10 · total 3,00
1X2 model
56% · 22% · 22%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Rimavska So. ↓ / Tatran Orav. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 5,5 | 3,0 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 9,5 | 10,4 | 5,7 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 9,0 | 9,9 | 5,4 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 5,7 | 6,3 | 3,4 | 1,3 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 2,7 | 3,0 | 1,6 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 1,0 | 1,1 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rimavska Sobota, coloane = goluri Tatran Oravske Vesele.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Tatran Oravske Vesele. Tatran Oravske Vesele primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,7 goluri, față de 3,00 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Rimavska Sobota are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.65 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 23.05.26 | Tatran Oravske Vesele – Rimavska Sobota | — | 2–3 |
| 25.10.25 | Rimavska Sobota – Tatran Oravske Vesele | — | 2–4 |
| 31.03.24 | Tatran Oravske Vesele – Rimavska Sobota | 1–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Rimavska Sobota – Tatran Oravske Vesele?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Rimavska Sobota – Tatran Oravske Vesele?
Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Rimavska Sobota – Tatran Oravske Vesele?
Cotele 1X2 sunt 1.65 / 3.90 / 4.00. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Rimavska Sobota, 23% egal și 22% pentru Tatran Oravske Vesele, cu Rimavska Sobota favorită la cota 1.65.
Câte goluri se așteaptă în Rimavska Sobota – Tatran Oravske Vesele?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,90 pentru Rimavska Sobota, 1,10 pentru Tatran Oravske Vesele). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.