Duminică18 octombrie
Live 68 Pune pont

SUASUA · USL Championship

Rhode Island FC - Monterey Bay

Statistici și rezultat final · duminică, 23 august

SUAUSL Championship · SUA Final
Rhode Island FC
VÎVÎV
Final3-1Pauză 1-1
Monterey Bay
ÎEÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Rhode Island FC 67%Egal 19%Monterey Bay 13%

Rhode Island FC 3-1 Monterey Bay: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Rhode Island FC 3-1 Monterey Bay (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 63% pentru victoria lui Rhode Island FC, iar cotele fără marjă 67%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 57%), iar GG a ieșit (53%). Scorul exact 3-1 avea 6,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (9-3) și 8 cartonașe galbene (3-5).

Rhode Island FCîn meciMonterey Bay
9
Cornere
3
3
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Rhode Island FC vs Monterey Bay

Rhode Island FC marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,8. Monterey Bay marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,6. La Rhode Island FC, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Rhode Island FC 1, egal 2, Monterey Bay 0.

~3,0goluri estimate
57%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
2-0scorul cel mai probabil
Rhode Island FCultimele 5Monterey Bay
1,80
Puncte / meci
0,20
1,2
Goluri marcate / meci
1,2
0,8
Goluri primite / meci
2,6
3
Victorii
0
20%
Peste 2,5 goluri
60%
20%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Rhode Island FC și ultimele 5 Monterey Bay, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Rhode Island FC3-0-2

V
Rhode Island FC - Monterey Bay23.08.26 · USL Championship
3-1
Î
Tampa Bay Rowdies - Rhode Island FC16.08.26 · USL Championship
2-0
V
Rhode Island FC - Colorado Springs Switchbacks09.08.26 · USL Championship
2-0
Î
Birmingham Legion - Rhode Island FC03.08.26 · USL Championship
1-0
V
Pittsburgh Riverhounds - Rhode Island FC26.07.26 · USL Championship
0-1

Monterey Bay0-1-4

Î
Rhode Island FC - Monterey Bay23.08.26 · USL Championship
3-1
E
Oakland Roots - Monterey Bay16.08.26 · USL Championship
1-1
Î
Monterey Bay - New Mexico United09.08.26 · USL Championship
2-5
Î
El Paso Locomotive - Monterey Bay06.08.26 · USL Championship
1-0
Î
Lexington - Monterey Bay02.08.26 · USL Championship
3-2

Întâlniri directe Rhode Island FC - Monterey Bay

Rhode Island FC 1Egal 2Monterey Bay 0
V
Rhode Island FC - Monterey Bay23.08.2026 · pauză 1-1
3-1
E
Rhode Island FC - Monterey Bay10.05.2025 · pauză 0-1
1-1
E
Monterey Bay - Rhode Island FC25.03.2024 · pauză 1-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Rhode Island FC. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Rhode Island FC - Monterey Bay

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Rhode Island FC1.3567% fără marjă
X · Egal4.7019% fără marjă
2 · Monterey Bay6.9013% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.07
X2 2.77
12 1.13

Goluri

Peste 1.5 1.15
Sub 2.5 2.25
Peste 2.5 1.55

Ambele marchează

GG Da 1.83
GG Nu 1.87

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.57
Pauză peste 1.5 2.20

Cornere

Sub 9.5 1.76
Peste 9.5 1.95

Analiza de dinainte de meci

Rhode Island FC - Monterey Bay s-a jucat duminică, 23 august, în USL Championship (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Rhode Island FC are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 6-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Monterey Bay n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. A marcat 6 goluri și a primit 13.

În ultimele 3 întâlniri directe, Rhode Island FC a câștigat o dată, Monterey Bay niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Rhode Island FC - Monterey Bay 3-1, pe 23 august 2026.

Rhode Island FC pleacă favorită, la cota 1.35. Egalul e la 4.70, iar Monterey Bay la 6.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 67% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.55, iar GG la 1.83.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 2,1 pentru Rhode Island FC și 0,9 pentru Monterey Bay. Scorul cel mai probabil e 2-0.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Rhode Island FC are 63% în model, dar la 1.35 plătește sub cota corectă de 1.59. Peste 2.5 goluri: 57% în model, cota corectă ar fi 1.75. La 1.55, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2-0.

Probabilități Rhode Island FC - Monterey Bay

Goluri estimate: 2,05 Rhode Island FC și 0,93 Monterey Bay, total 2,98. 1X2 în model: 63% · 21% · 16%. Peste 2,5: 57% (cotă corectă 1.75). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 43% · peste 2,5: 57% (verde).

Scoruri probabile

2-010,7%1-010,4%2-19,9%1-19,7%3-07,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Monterey Bay. Monterey Bay a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză1-1
Cornere9-3
Cartonașe galbene3-5
Favorită la startRhode Island FC · 1.35
Goluri estimate~3,0
Scor probabil2-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Rhode Island FC - Monterey Bay?

S-a jucat duminică, 23 august, ora 02:30 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Rhode Island FC - Monterey Bay?

În USL Championship (SUA).

Cine era favorită în Rhode Island FC - Monterey Bay?

Rhode Island FC pleca favorită, la cota 1.35. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Rhode Island FC - Monterey Bay?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din USL Championship

Toată liga →