Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

ItaliaItalia · Campionato Primavera 2

Reggiana U19 – Pro Vercelli U19

Reggiana U19
ÎEÎÎÎ
16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Pro Vercelli U19
EÎEÎE
12.07 X3.35 23.10
1X1.28 X21.60 121.23

Ultimele 5 / 5: Reggiana U19 marchează 0.2 și primește 1.6. Pro Vercelli U19 0.8 / 2.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 44% · Egal 27% · Oaspete 29%

Goluri / meci

0.2 + 0.8

Peste 2.5

— · forma 20% / 60%

GG

—

Analiză Reggiana U19 – Pro Vercelli U19

Reggiana U19 o primește pe Pro Vercelli U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Reggiana U19 are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 8 goluri primite (0,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pro Vercelli U19 are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 10 goluri primite (0,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Reggiana U19 a câștigat 1, Pro Vercelli U19 a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 31.01.2026, s-a terminat Reggiana U19 2–0 Pro Vercelli U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.35 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 44% pentru Reggiana U19, 27% pentru egal și 29% pentru Pro Vercelli U19. Favorită e Reggiana U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Reggiana U19 și 1,20 pentru Pro Vercelli U19, adică 2,30 în total. Cu aceste valori, Reggiana U19 câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Pro Vercelli U19 câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorReggiana U19Pro Vercelli U19
Meciuri analizate55
V-E-Î0-1-40-3-2
Puncte / meci0,200,60
Goluri marcate (medie)1 (0,2)4 (0,8)
Goluri primite (medie)8 (1,6)10 (2,0)
% Peste 2.520%60%
% GG20%40%
Victorii H2H (4 meciuri)12
Goluri estimate (model)1,101,20
Șanse de victorie (model)34%38%

Goluri estimate

1,10 – 1,20 · total 2,30

1X2 model

34% · 28% · 38%

Peste 2.5 model

40% · cotă corectă 2.50

GG model

47% · cotă corectă 2.13

Distribuția golurilor
10%0
23%1
27%2
20%3
12%4
8%5+

Sub 2.5: 60% · Peste 2.5: 40% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Reggiana U19 ↓ / Pro Vercell. →012345
0 10,0 12,0 7,2 2,9 0,9 0,2
1 11,0 13,2 7,9 3,2 1,0 0,2
2 6,1 7,3 4,4 1,7 0,5 0,1
3 2,2 2,7 1,6 0,6 0,2 0,0
4 0,6 0,7 0,4 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Reggiana U19, coloane = goluri Pro Vercelli U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Reggiana U19. Reggiana U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Reggiana U19. Reggiana U19 a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Apărare vulnerabilă: Pro Vercelli U19. Pro Vercelli U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Reggiana U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,5 goluri, față de 2,30 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Reggiana U19 34%, egal 28%, Pro Vercelli U19 38%. Sub 2.5 goluri are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.2
Goluri / meci
0.8
1.6
Primite / meci
2.0
0%
Victorii
0%
20%
Peste 2.5
60%
20%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Reggiana U19 – Pro Vercelli U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Reggiana U19 – Pro Vercelli U19?

Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Reggiana U19 – Pro Vercelli U19?

Cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.35 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Reggiana U19, 27% egal și 29% pentru Pro Vercelli U19, cu Reggiana U19 favorită la cota 2.07.

Câte goluri se așteaptă în Reggiana U19 – Pro Vercelli U19?

Modelul nostru estimează 2,30 goluri (1,10 pentru Reggiana U19, 1,20 pentru Pro Vercelli U19). Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Campionato Primavera 2
17.10
12:00
Cosenza U19 – Frosinone U19 3.551.82
17.10
12:00
Pescara U19 – Salernitana U19 1.1411.00
17.10
12:00
Spezia U19 – Latina U19 1.763.70
17.10
13:00
Pisa U19 – Ascoli U19 2.222.80