Spania · U19 Division de Honor Juvenil
Real Oviedo U19 – Ed Val Minor Nigran U19
Ultimele 5 / 5: Real Oviedo U19 marchează 2.0 și primește 1.0. Ed Val Minor Nigran U19 2.6 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 44% · Egal 27% · Oaspete 29%
Goluri / meci
2.0 + 2.6
Peste 2.5
1.80 · forma 40% / 80%
GG
Da 1.70 · Nu 2.02
Analiză Real Oviedo U19 – Ed Val Minor Nigran U19
Real Oviedo U19 o primește pe Ed Val Minor Nigran U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:30 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Real Oviedo U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 5 goluri primite (2,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Ed Val Minor Nigran U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 8 goluri primite (2,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Ed Val Minor Nigran U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Real Oviedo U19 a câștigat 2, Ed Val Minor Nigran U19 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 3. Ultima întâlnire, pe 21.03.2026, s-a terminat Real Oviedo U19 2–0 Ed Val Minor Nigran U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.40 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 44% pentru Real Oviedo U19, 27% pentru egal și 29% pentru Ed Val Minor Nigran U19. Favorită e Real Oviedo U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.80 și sub 2.5 la 1.90, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.70 și Nu la 2.02.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,80) și cele deduse din cote (1,53 – 1,20) și ajunge la 1,66 goluri estimate pentru Real Oviedo U19 și 1,50 pentru Ed Val Minor Nigran U19, adică 3,16 în total. Cu aceste valori, Real Oviedo U19 câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Ed Val Minor Nigran U19 câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,6%.
| Indicator | Real Oviedo U19 | Ed Val Minor Nigran U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 13 (2,6) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,66 | 1,50 |
| Șanse de victorie (model) | 42% | 35% |
Goluri estimate
1,66 – 1,50 · total 3,16
1X2 model
42% · 23% · 35%
Peste 2.5 model
61% · cotă corectă 1.64
GG model
63% · cotă corectă 1.59
Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute
| Real Oviedo. ↓ / Ed Val Mino. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,2 | 6,4 | 4,8 | 2,4 | 0,9 | 0,3 |
| 1 | 7,0 | 10,6 | 7,9 | 4,0 | 1,5 | 0,4 |
| 2 | 5,8 | 8,8 | 6,6 | 3,3 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 3,2 | 4,9 | 3,6 | 1,8 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 1,3 | 2,0 | 1,5 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,7 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Real Oviedo U19, coloane = goluri Ed Val Minor Nigran U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Ed Val Minor Nigran U19. Ed Val Minor Nigran U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,60 goluri, cotele doar 2,73. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,3 goluri, față de 3,16 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Real Oviedo U19 42%, egal 23%, Ed Val Minor Nigran U19 35%. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.80 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.70 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 21.03.26 | Real Oviedo U19 – Ed Val Minor Nigran U19 | 0–0 | 2–0 |
| 23.11.25 | Ed Val Minor Nigran U19 – Real Oviedo U19 | — | 0–0 |
| 02.03.24 | Ed Val Minor Nigran U19 – Real Oviedo U19 | 0–0 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Real Oviedo U19 – Ed Val Minor Nigran U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Real Oviedo U19 – Ed Val Minor Nigran U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Real Oviedo U19 – Ed Val Minor Nigran U19?
Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.40 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Real Oviedo U19, 27% egal și 29% pentru Ed Val Minor Nigran U19, cu Real Oviedo U19 favorită la cota 2.05.
Câte goluri se așteaptă în Real Oviedo U19 – Ed Val Minor Nigran U19?
Modelul nostru estimează 3,16 goluri (1,66 pentru Real Oviedo U19, 1,50 pentru Ed Val Minor Nigran U19). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.