Mexic · Liga Primera Premier, Group Stage
Pioneros de Cancun – Jag.Chiapas
Ultimele 5 / 5: Pioneros de Cancun marchează 3.6 și primește 0.8. Jag.Chiapas 1.0 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 44% · Egal 26% · Oaspete 30%
Goluri / meci
3.6 + 1.0
Peste 2.5
1.67 · forma 100% / 20%
GG
Da 1.60 · Nu 2.20
Analiză Pioneros de Cancun – Jag.Chiapas
Pioneros de Cancun o primește pe Jag.Chiapas duminică, 18 octombrie, ora 00:00 (ora României), în Liga Primera Premier, Group Stage (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Pioneros de Cancun are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 18 goluri marcate și 4 goluri primite (3,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Jag.Chiapas are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Pioneros de Cancun stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Pioneros de Cancun a câștigat 1, Jag.Chiapas a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 07.02.2026, s-a terminat Pioneros de Cancun 2–0 Jag.Chiapas.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.45 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 44% pentru Pioneros de Cancun, 26% pentru egal și 30% pentru Jag.Chiapas. Favorită e Pioneros de Cancun. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.67 și sub 2.5 la 2.05, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.60 și Nu la 2.20.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 0,90) și cele deduse din cote (1,60 – 1,29) și ajunge la 1,95 goluri estimate pentru Pioneros de Cancun și 1,10 pentru Jag.Chiapas, adică 3,05 în total. Cu aceste valori, Pioneros de Cancun câștigă în 57% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Jag.Chiapas câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Pioneros de Cancun | Jag.Chiapas |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 5-0-0 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 3,00 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 18 (3,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 100% | 20% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,95 | 1,10 |
| Șanse de victorie (model) | 57% | 21% |
Goluri estimate
1,95 – 1,10 · total 3,05
1X2 model
57% · 22% · 21%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Pioneros de. ↓ / Jag.Chiapas → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,7 | 5,2 | 2,9 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 9,2 | 10,2 | 5,6 | 2,0 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 9,0 | 9,9 | 5,4 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 5,9 | 6,4 | 3,5 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 2,9 | 3,1 | 1,7 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 1,1 | 1,2 | 0,7 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Pioneros de Cancun, coloane = goluri Jag.Chiapas.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Pioneros de Cancun are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 2.07 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.67 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 07.02.26 | Pioneros de Cancun – Jag.Chiapas | — | 2–0 |
| 21.09.25 | Jag.Chiapas – Pioneros de Cancun | — | 4–2 |
| 22.02.25 | Pioneros de Cancun – Jag.Chiapas | 0–1 | 0–2 |
| 17.10.24 | Jag.Chiapas – Pioneros de Cancun | — | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Pioneros de Cancun – Jag.Chiapas?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 00:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Pioneros de Cancun – Jag.Chiapas?
Meciul face parte din Liga Primera Premier, Group Stage (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Pioneros de Cancun – Jag.Chiapas?
Cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.45 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Pioneros de Cancun, 26% egal și 30% pentru Jag.Chiapas, cu Pioneros de Cancun favorită la cota 2.07.
Câte goluri se așteaptă în Pioneros de Cancun – Jag.Chiapas?
Modelul nostru estimează 3,05 goluri (1,95 pentru Pioneros de Cancun, 1,10 pentru Jag.Chiapas). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.