Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

MexicMexic · Liga Primera Premier, Group Stage

Irapuato – Zacatepec FC

Irapuato
VVVVV
04:00 Duminică, 18 octombrie
Zacatepec FC
EVVEV
11.52 X3.85 25.15
1X1.09 X22.20 121.18

Ultimele 5 / 5: Irapuato marchează 2.4 și primește 0.6. Zacatepec FC 1.4 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 59% · Egal 23% · Oaspete 17%

Goluri / meci

2.4 + 1.4

Peste 2.5

1.90 · forma 80% / 40%

GG

Da 2.00 · Nu 1.72

Analiză Irapuato – Zacatepec FC

Irapuato o primește pe Zacatepec FC duminică, 18 octombrie, ora 04:00 (ora României), în Liga Primera Premier, Group Stage (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Irapuato are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 3 goluri primite (2,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Zacatepec FC are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 4 goluri primite (1,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Irapuato stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Irapuato a câștigat 1, Zacatepec FC a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 23.02.2025, s-a terminat Irapuato 2–1 Zacatepec FC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.52 / 3.85 / 5.15. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 59% pentru Irapuato, 23% pentru egal și 17% pentru Zacatepec FC. Favorită e Irapuato. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.80, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.00 și Nu la 1.72.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,00) și cele deduse din cote (1,77 – 0,85) și ajunge la 1,69 goluri estimate pentru Irapuato și 0,92 pentru Zacatepec FC, adică 2,61 în total. Cu aceste valori, Irapuato câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Zacatepec FC câștigă în 20%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 12,4%.

Statistici-cheie
IndicatorIrapuatoZacatepec FC
Meciuri analizate55
V-E-Î5-0-03-2-0
Puncte / meci3,002,20
Goluri marcate (medie)12 (2,4)7 (1,4)
Goluri primite (medie)3 (0,6)4 (0,8)
% Peste 2.580%40%
% GG40%60%
Victorii H2H (2 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,690,92
Șanse de victorie (model)56%20%

Goluri estimate

1,69 – 0,92 · total 2,61

1X2 model

56% · 24% · 20%

Peste 2.5 model

49% · cotă corectă 2.04

GG model

49% · cotă corectă 2.04

Distribuția golurilor
7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Irapuato ↓ / Zacatepec FC →012345
0 7,4 6,8 3,1 1,0 0,2 0,0
1 12,4 11,4 5,3 1,6 0,4 0,1
2 10,5 9,7 4,4 1,4 0,3 0,1
3 5,9 5,4 2,5 0,8 0,2 0,0
4 2,5 2,3 1,1 0,3 0,1 0,0
5 0,8 0,8 0,4 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Irapuato, coloane = goluri Zacatepec FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Irapuato are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.52 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (12,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
1.4
0.6
Primite / meci
0.8
100%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
40%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Irapuato – Zacatepec FC?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 04:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Irapuato – Zacatepec FC?

Meciul face parte din Liga Primera Premier, Group Stage (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Irapuato – Zacatepec FC?

Cotele 1X2 sunt 1.52 / 3.85 / 5.15. Fără marjă, asta înseamnă 59% pentru Irapuato, 23% egal și 17% pentru Zacatepec FC, cu Irapuato favorită la cota 1.52.

Câte goluri se așteaptă în Irapuato – Zacatepec FC?

Modelul nostru estimează 2,61 goluri (1,69 pentru Irapuato, 0,92 pentru Zacatepec FC). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Liga Primera Premier, Group Stage
18.10
04:00
Lobos ULMX – Cordobes FC 2.502.42