Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

MexicMexic · Liga Primera Premier, Group Stage

Inter Playa del Carmen – Racing de Veracruz

Inter Playa del Carmen
ÎVÎEÎ
02:00 Duminică, 18 octombrie
Racing de Veracruz
VEEVV
13.00 X3.35 22.10
1X1.57 X21.30 121.23

Ultimele 5 / 5: Inter Playa del Carmen marchează 1.2 și primește 1.6. Racing de Veracruz 2.8 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 30% · Egal 27% · Oaspete 43%

Goluri / meci

1.2 + 2.8

Peste 2.5

1.76 · forma 40% / 80%

GG

Da 1.65 · Nu 2.10

Analiză Inter Playa del Carmen – Racing de Veracruz

Inter Playa del Carmen o primește pe Racing de Veracruz duminică, 18 octombrie, ora 02:00 (ora României), în Liga Primera Premier, Group Stage (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Inter Playa del Carmen are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Racing de Veracruz are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 7 goluri primite (2,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Racing de Veracruz stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Inter Playa del Carmen a câștigat 2, Racing de Veracruz a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 07.03.2026, s-a terminat Racing de Veracruz 5–0 Inter Playa del Carmen.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.35 / 2.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 30% pentru Inter Playa del Carmen, 27% pentru egal și 43% pentru Racing de Veracruz. Favorită e Racing de Veracruz. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.76 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.10.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 2,20) și cele deduse din cote (1,25 – 1,53) și ajunge la 1,27 goluri estimate pentru Inter Playa del Carmen și 1,87 pentru Racing de Veracruz, adică 3,14 în total. Cu aceste valori, Inter Playa del Carmen câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Racing de Veracruz câștigă în 51%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,3%.

Statistici-cheie
IndicatorInter Playa del CarmenRacing de Veracruz
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-33-2-0
Puncte / meci0,802,20
Goluri marcate (medie)6 (1,2)14 (2,8)
Goluri primite (medie)8 (1,6)7 (1,4)
% Peste 2.540%80%
% GG60%100%
Victorii H2H (5 meciuri)23
Goluri estimate (model)1,271,87
Șanse de victorie (model)26%51%

Goluri estimate

1,27 – 1,87 · total 3,14

1X2 model

26% · 23% · 51%

Peste 2.5 model

61% · cotă corectă 1.64

GG model

61% · cotă corectă 1.64

Distribuția golurilor
4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Inter Playa. ↓ / Racing de V. →012345
0 4,3 8,1 7,6 4,7 2,2 0,8
1 5,5 10,3 9,6 6,0 2,8 1,0
2 3,5 6,5 6,1 3,8 1,8 0,7
3 1,5 2,8 2,6 1,6 0,8 0,3
4 0,5 0,9 0,8 0,5 0,2 0,1
5 0,1 0,2 0,2 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Inter Playa del Carmen, coloane = goluri Racing de Veracruz.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Inter Playa del Carmen. Inter Playa del Carmen primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,50 goluri, cotele doar 2,78. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Racing de Veracruz are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 2.10 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.76 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.65 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
2.8
1.6
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
80%
60%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Inter Playa del Carmen – Racing de Veracruz?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 02:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Inter Playa del Carmen – Racing de Veracruz?

Meciul face parte din Liga Primera Premier, Group Stage (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Inter Playa del Carmen – Racing de Veracruz?

Cotele 1X2 sunt 3.00 / 3.35 / 2.10. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru Inter Playa del Carmen, 27% egal și 43% pentru Racing de Veracruz, cu Racing de Veracruz favorită la cota 2.10.

Câte goluri se așteaptă în Inter Playa del Carmen – Racing de Veracruz?

Modelul nostru estimează 3,14 goluri (1,27 pentru Inter Playa del Carmen, 1,87 pentru Racing de Veracruz). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga Primera Premier, Group Stage
18.10
04:00
Irapuato – Zacatepec FC 1.525.15
18.10
04:00
Lobos ULMX – Cordobes FC 2.502.42