Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

MexicMexic · Liga Primera Premier, Group Stage

Lobos ULMX – Cordobes FC

Lobos ULMX
ÎVÎEÎ
04:00 Duminică, 18 octombrie
Cordobes FC
VVÎÎÎ
12.50 X3.40 22.42
1X1.44 X21.41 121.23

Ultimele 5 / 5: Lobos ULMX marchează 0.8 și primește 1.8. Cordobes FC 0.8 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 36% · Egal 27% · Oaspete 37%

Goluri / meci

0.8 + 0.8

Peste 2.5

1.61 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.54 · Nu 2.32

Analiză Lobos ULMX – Cordobes FC

Lobos ULMX o primește pe Cordobes FC duminică, 18 octombrie, ora 04:00 (ora României), în Liga Primera Premier, Group Stage (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lobos ULMX are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 9 goluri primite (0,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Cordobes FC are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Lobos ULMX a câștigat 2, Cordobes FC a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 15.03.2026, s-a terminat Lobos ULMX 3–1 Cordobes FC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.40 / 2.42. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 36% pentru Lobos ULMX, 27% pentru egal și 37% pentru Cordobes FC. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.61 și sub 2.5 la 2.15, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.54 și Nu la 2.32.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,30) și cele deduse din cote (1,48 – 1,50) și ajunge la 1,24 goluri estimate pentru Lobos ULMX și 1,40 pentru Cordobes FC, adică 2,64 în total. Cu aceste valori, Lobos ULMX câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Cordobes FC câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,4%.

Statistici-cheie
IndicatorLobos ULMXCordobes FC
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-32-0-3
Puncte / meci0,801,20
Goluri marcate (medie)4 (0,8)4 (0,8)
Goluri primite (medie)9 (1,8)6 (1,2)
% Peste 2.560%40%
% GG60%20%
Victorii H2H (2 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,241,40
Șanse de victorie (model)33%41%

Goluri estimate

1,24 – 1,40 · total 2,64

1X2 model

33% · 26% · 41%

Peste 2.5 model

49% · cotă corectă 2.04

GG model

54% · cotă corectă 1.85

Distribuția golurilor
7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lobos ULMX ↓ / Cordobes FC →012345
0 7,1 10,0 7,0 3,3 1,1 0,3
1 8,8 12,4 8,7 4,0 1,4 0,4
2 5,5 7,7 5,4 2,5 0,9 0,2
3 2,3 3,2 2,2 1,0 0,4 0,1
4 0,7 1,0 0,7 0,3 0,1 0,0
5 0,2 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lobos ULMX, coloane = goluri Cordobes FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Lobos ULMX. Lobos ULMX primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,30 goluri, cotele doar 2,98. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Lobos ULMX 33%, egal 26%, Cordobes FC 41%. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.16 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
0.8
1.8
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
40%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lobos ULMX – Cordobes FC?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 04:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lobos ULMX – Cordobes FC?

Meciul face parte din Liga Primera Premier, Group Stage (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lobos ULMX – Cordobes FC?

Cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.40 / 2.42. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Lobos ULMX, 27% egal și 37% pentru Cordobes FC, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Lobos ULMX – Cordobes FC?

Modelul nostru estimează 2,64 goluri (1,24 pentru Lobos ULMX, 1,40 pentru Cordobes FC). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga Primera Premier, Group Stage
18.10
04:00
Irapuato – Zacatepec FC 1.525.15