Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

SUASUA · USL Championship

Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks

Statistici și rezultat final · joi, 20 august

SUAUSL Championship · SUA Final
Phoenix Rising
VÎEEV
Final3-1Pauză 1-1
Șanse înainte de meci, după cote
Phoenix Rising 40%Egal 28%Colorado Springs Switchbacks 32%

Phoenix Rising 3-1 Colorado Springs Switchbacks: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Phoenix Rising 3-1 Colorado Springs Switchbacks (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Phoenix Rising, iar cotele fără marjă 40%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 50%), iar GG a ieșit (54%). Scorul exact 3-1 avea 4,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 4 cornere (2-2) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Phoenix Risingîn meciColorado Springs Switchbacks
2
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Phoenix Rising vs Colorado Springs Switchbacks

Phoenix Rising marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,0. Colorado Springs Switchbacks marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,8. Ultimele 7 întâlniri directe: Phoenix Rising 3, egal 1, Colorado Springs Switchbacks 3.

~2,7goluri estimate
50%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Phoenix Risingultimele 5Colorado Springs Switchbacks
1,60
Puncte / meci
0,80
1,4
Goluri marcate / meci
1,0
1,0
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Phoenix Rising și ultimele 5 Colorado Springs Switchbacks, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Phoenix Rising2-2-1

V
Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks20.08.26 · USL Championship
3-1
Î
Lexington - Phoenix Rising09.08.26 · USL Championship
1-0
E
Las Vegas Lights - Phoenix Rising02.08.26 · USL Championship
1-1
E
Phoenix Rising - Hartford Athletic26.07.26 · USL Championship
0-0
V
Phoenix Rising - Monterey Bay19.07.26 · USL Championship
3-2

Colorado Springs Switchbacks1-1-3

Î
Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks20.08.26 · USL Championship
3-1
V
Colorado Springs Switchbacks - Birmingham Legion16.08.26 · USL Championship
3-2
Î
Rhode Island FC - Colorado Springs Switchbacks09.08.26 · USL Championship
2-0
Î
New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks02.08.26 · USL Championship
1-0

Întâlniri directe Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks

Phoenix Rising 3Egal 1Colorado Springs Switchbacks 3
V3-1
Î3-1
Î0-1
V4-1
E1-1
Î2-0
V1-0

V/E/Î din perspectiva Phoenix Rising. 3 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Phoenix Rising2.3240% fără marjă
X · Egal3.2528% fără marjă
2 · Colorado Springs Switchbacks2.8532% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.42
X2 1.44
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.21
Sub 2.5 1.92
Peste 2.5 1.77

Ambele marchează

GG Da 1.63
GG Nu 2.15

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.43
Pauză peste 1.5 2.52

Cornere

Sub 9.5 1.54
Peste 9.5 2.32

Analiza de dinainte de meci

Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks s-a jucat joi, 20 august, în USL Championship (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Phoenix Rising vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 5. În ultimele 5 meciuri, Colorado Springs Switchbacks are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 5-9.

În ultimele 7 întâlniri directe, Phoenix Rising a câștigat de 3 ori, Colorado Springs Switchbacks de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks 3-1, pe 20 august 2026.

La case, diferența e mică: Phoenix Rising are cota 2.32, Colorado Springs Switchbacks 2.85. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.77, iar GG la 1.63.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Phoenix Rising și 1,2 pentru Colorado Springs Switchbacks. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. Cota 1.42 e cam la nivelul ăsta. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 75%. Cota de 1.21 e sub cea corectă (1.33) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks

Goluri estimate: 1,53 Phoenix Rising și 1,15 Colorado Springs Switchbacks, total 2,68. 1X2 în model: 46% · 25% · 29%. Peste 2,5: 50% (cotă corectă 2.00). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
25%2
22%3
15%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 50% · peste 2,5: 50% (verde).

Scoruri probabile

1-112,1%1-010,5%2-19,2%2-08,0%0-17,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Colorado Springs Switchbacks. Colorado Springs Switchbacks a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză1-1
Cornere2-2
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startPhoenix Rising · 2.32
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks?

S-a jucat joi, 20 august, ora 05:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks?

În USL Championship (SUA).

Cine era favorită în Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks?

Niciuna clar: cotele erau 2.32 la gazde și 2.85 la oaspeți. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Phoenix Rising - Colorado Springs Switchbacks?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din USL Championship

Toată liga →