Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

ItaliaItalia · Campionato Primavera 2

Palermo U19 – Perugia U19

Palermo U19
EÎEVV
16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Perugia U19
VVVVÎ
12.90 X3.30 22.17
1X1.54 X21.31 121.24

Ultimele 5 / 5: Palermo U19 marchează 2.0 și primește 1.6. Perugia U19 2.8 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 31% · Egal 27% · Oaspete 42%

Goluri / meci

2.0 + 2.8

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

—

Analiză Palermo U19 – Perugia U19

Palermo U19 o primește pe Perugia U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Palermo U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Perugia U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 4 goluri primite (2,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Perugia U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Palermo U19 a câștigat 1, Perugia U19 a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 09.05.2026, s-a terminat Palermo U19 0–1 Perugia U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.90 / 3.30 / 2.17. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 31% pentru Palermo U19, 27% pentru egal și 42% pentru Perugia U19. Favorită e Perugia U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru Palermo U19 și 2,20 pentru Perugia U19, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, Palermo U19 câștigă în 24% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Perugia U19 câștigă în 56%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorPalermo U19Perugia U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-14-0-1
Puncte / meci1,602,40
Goluri marcate (medie)10 (2,0)14 (2,8)
Goluri primite (medie)8 (1,6)4 (0,8)
% Peste 2.580%80%
% GG80%40%
Victorii H2H (5 meciuri)13
Goluri estimate (model)1,402,20
Șanse de victorie (model)24%56%

Goluri estimate

1,40 – 2,20 · total 3,60

1X2 model

24% · 20% · 56%

Peste 2.5 model

69% · cotă corectă 1.45

GG model

67% · cotă corectă 1.49

Distribuția golurilor
3%0
10%1
18%2
21%3
19%4
29%5+

Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Palermo U19 ↓ / Perugia U19 →012345
0 2,7 6,0 6,6 4,8 2,7 1,2
1 3,8 8,4 9,3 6,8 3,7 1,6
2 2,7 5,9 6,5 4,8 2,6 1,2
3 1,2 2,7 3,0 2,2 1,2 0,5
4 0,4 1,0 1,1 0,8 0,4 0,2
5 0,1 0,3 0,3 0,2 0,1 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Palermo U19, coloane = goluri Perugia U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Palermo U19. Palermo U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,0 goluri, față de 3,60 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Perugia U19 are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 2.17 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49). Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
2.8
1.6
Primite / meci
0.8
40%
Victorii
80%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Palermo U19 – Perugia U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Palermo U19 – Perugia U19?

Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Palermo U19 – Perugia U19?

Cotele 1X2 sunt 2.90 / 3.30 / 2.17. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Palermo U19, 27% egal și 42% pentru Perugia U19, cu Perugia U19 favorită la cota 2.17.

Câte goluri se așteaptă în Palermo U19 – Perugia U19?

Modelul nostru estimează 3,60 goluri (1,40 pentru Palermo U19, 2,20 pentru Perugia U19). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din Campionato Primavera 2
17.10
12:00
Cosenza U19 – Frosinone U19 3.551.82
17.10
12:00
Pescara U19 – Salernitana U19 1.1411.00
17.10
12:00
Spezia U19 – Latina U19 1.763.70
17.10
13:00
Pisa U19 – Ascoli U19 2.222.80