Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

SUASUA · USL Championship

Orange County - Tulsa

Statistici și rezultat final · duminică, 23 august

SUAUSL Championship · SUA Final
Orange County
ÎÎÎVV
Final1-5Pauză 0-2
Tulsa
VÎÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Orange County 18%Egal 24%Tulsa 58%

Orange County 1-5 Tulsa: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Orange County 1-5 Tulsa (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 58% pentru victoria lui Tulsa, iar cotele fără marjă 58%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 6 goluri, față de 2,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 51%), iar GG a ieșit (50%). Scorul exact 1-5 avea 1,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (9-4) și 6 cartonașe galbene (1-5).

Orange Countyîn meciTulsa
9
Cornere
4
1
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Orange County vs Tulsa

Orange County marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,4. Tulsa marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,6. La Orange County, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Orange County 3, egal 1, Tulsa 2.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
50%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Orange Countyultimele 5Tulsa
1,20
Puncte / meci
1,80
1,4
Goluri marcate / meci
1,4
2,4
Goluri primite / meci
0,6
2
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
20%
60%
Ambele marchează
20%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Orange County și ultimele 5 Tulsa, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Orange County2-0-3

Î
Orange County - Tulsa23.08.26 · USL Championship
1-5
Î
Orange County - Louisville City16.08.26 · USL Championship
2-3
Î
Orange County - Tampa Bay Rowdies09.08.26 · USL Championship
0-3
V
Orange County - El Paso Locomotive02.08.26 · USL Championship
2-0
V
Monterey Bay - Orange County26.07.26 · USL Championship
1-2

Tulsa3-0-2

V
Orange County - Tulsa23.08.26 · USL Championship
1-5
Î
New Mexico United - Tulsa16.08.26 · USL Championship
1-0
Î
Tulsa - Detroit City09.08.26 · USL Championship
0-1
V
Tulsa - Sacramento Republic06.08.26 · USL Championship
1-0
V
Pittsburgh Riverhounds - Tulsa30.07.26 · USL Championship
0-1

Întâlniri directe Orange County - Tulsa

Orange County 3Egal 1Tulsa 2
Î
Orange County - Tulsa23.08.2026 · pauză 0-2
1-5
V
Tulsa - Orange County12.04.2026 · pauză 0-0
0-1
Î
Tulsa - Orange County24.08.2025 · pauză 1-0
1-0
V
Orange County - Tulsa04.05.2025 · pauză 0-0
2-1
E
Tulsa - Orange County10.08.2024 · pauză 0-0
0-0
V
Orange County - Tulsa31.03.2024 · pauză 1-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Orange County. 2 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Orange County - Tulsa

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Orange County5.0018% fără marjă
X · Egal3.7524% fără marjă
2 · Tulsa1.5358% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.37
X2 1.49
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.28
Sub 2.5 1.74
Peste 2.5 1.97

Ambele marchează

GG Da 1.77
GG Nu 1.95

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.35
Pauză peste 1.5 2.77

Cornere

Sub 9.5 1.64
Peste 9.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

Orange County - Tulsa s-a jucat duminică, 23 august, în USL Championship (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Orange County are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Tulsa vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 6 întâlniri directe, Orange County a câștigat de 3 ori, Tulsa de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Orange County - Tulsa 1-5, pe 23 august 2026.

Tulsa pleacă favorită, la cota 1.53. Egalul e la 3.75, iar Orange County la 5.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 58% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.97, iar GG la 1.77.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 0,9 pentru Orange County și 1,8 pentru Tulsa. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Tulsa: 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. La 1.53, plătește prea puțin. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 75%. Cota de 1.28 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Orange County - Tulsa

Goluri estimate: 0,92 Orange County și 1,81 Tulsa, total 2,73. 1X2 în model: 19% · 23% · 58%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 50% (cotă corectă 2.00). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

0-111,8%1-110,9%0-210,7%1-29,8%0-06,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Orange County. Orange County a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 12,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-5
Pauză0-2
Cornere9-4
Cartonașe galbene1-5
Favorită la startTulsa · 1.53
Goluri estimate~2,7
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Orange County - Tulsa?

S-a jucat duminică, 23 august, ora 05:00 (ora României) și s-a terminat 1-5.

În ce competiție s-a jucat Orange County - Tulsa?

În USL Championship (SUA).

Cine era favorită în Orange County - Tulsa?

Tulsa pleca favorită, la cota 1.53. Meciul s-a terminat 1-5.

Câte goluri s-au marcat în Orange County - Tulsa?

6 goluri, scor final 1-5. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din USL Championship

Toată liga →