Sâmbătă17 octombrie
Live 28 Pune pont

SloveniaSlovenia · 3. SNL, West

NK Interblock Ljubljana – NK Vipava

16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
NK Vipava
ÎÎVÎV
11.48 X4.30 24.90
1X1.11 X22.30 121.14

Ultimele 5 / 5: NK Interblock Ljubljana marchează 1.0 și primește 2.2. NK Vipava 2.2 / 3.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 61% · Egal 21% · Oaspete 18%

Goluri / meci

1.0 + 2.2

Peste 2.5

— · forma 80% / 100%

GG

—

Analiză NK Interblock Ljubljana – NK Vipava

NK Interblock Ljubljana o primește pe NK Vipava sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

NK Interblock Ljubljana are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. NK Vipava are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 19 goluri primite (2,2 marcate și 3,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, NK Interblock Ljubljana a câștigat 2, NK Vipava a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 04.04.2026, s-a terminat NK Interblock Ljubljana 1–0 NK Vipava.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.48 / 4.30 / 4.90. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 61% pentru NK Interblock Ljubljana, 21% pentru egal și 18% pentru NK Vipava. Favorită e NK Interblock Ljubljana.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,40 goluri estimate pentru NK Interblock Ljubljana și 2,20 pentru NK Vipava, adică 4,60 în total. Cu aceste valori, NK Interblock Ljubljana câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 19%, iar NK Vipava câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 84%, GG are 81%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 7,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorNK Interblock LjubljanaNK Vipava
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-32-0-3
Puncte / meci0,801,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)11 (2,2)
Goluri primite (medie)11 (2,2)19 (3,8)
% Peste 2.580%100%
% GG60%80%
Victorii H2H (2 meciuri)20
Goluri estimate (model)2,402,20
Șanse de victorie (model)44%37%

Goluri estimate

2,40 – 2,20 · total 4,60

1X2 model

44% · 19% · 37%

Peste 2.5 model

84% · cotă corectă 1.19

GG model

81% · cotă corectă 1.23

Distribuția golurilor
1%0
4%1
11%2
16%3
19%4
49%5+

Sub 2.5: 16% · Peste 2.5: 84% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
NK Interblo. ↓ / NK Vipava →012345
0 1,0 2,2 2,4 1,8 1,0 0,4
1 2,4 5,3 5,8 4,3 2,4 1,0
2 2,9 6,4 7,0 5,1 2,8 1,2
3 2,3 5,1 5,6 4,1 2,3 1,0
4 1,4 3,1 3,4 2,5 1,4 0,6
5 0,7 1,5 1,6 1,2 0,7 0,3

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri NK Interblock Ljubljana, coloane = goluri NK Vipava.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: NK Interblock Ljubljana. NK Interblock Ljubljana primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: NK Vipava. NK Vipava primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. NK Interblock Ljubljana e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: NK Interblock Ljubljana 44%, egal 19%, NK Vipava 37%. Peste 2.5 goluri are 84% în model (cotă corectă 1.19). Ambele marchează (GG) are 81% în model (cotă corectă 1.23). Scorul cel mai probabil: 2–2 (7,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
2.2
2.2
Primite / meci
3.8
20%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
100%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe NK Interblock Ljubljana – NK Vipava?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă NK Interblock Ljubljana – NK Vipava?

Meciul face parte din 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre NK Interblock Ljubljana – NK Vipava?

Cotele 1X2 sunt 1.48 / 4.30 / 4.90. Fără marjă, asta înseamnă 61% pentru NK Interblock Ljubljana, 21% egal și 18% pentru NK Vipava, cu NK Interblock Ljubljana favorită la cota 1.48.

Câte goluri se așteaptă în NK Interblock Ljubljana – NK Vipava?

Modelul nostru estimează 4,60 goluri (2,40 pentru NK Interblock Ljubljana, 2,20 pentru NK Vipava). Peste 2.5 goluri are 84%, GG are 81%, iar cel mai probabil scor este 2–2.

Alte meciuri din 3. SNL, West
17.10
16:00
NK Race – Fuzinar 2.572.30
17.10
16:00
NK Skofja Loka – NK Idrija 2.122.70
17.10
16:00
NK Ziri – Svoboda Ljubljana 2.152.80
17.10
16:00
Izola Argeta – Rudar Trbovlje 1.188.60
17.10
19:00
Rojko Dobrovce – Smartno 3.151.88