Carda Martjanci – NK Limbus Pekre
Ultimele 5 / 5: Carda Martjanci marchează 2.4 și primește 1.4. NK Limbus Pekre 0.4 / 4.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 76% · Egal 15% · Oaspete 9%
Goluri / meci
2.4 + 0.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 80%
GG
—
Analiză Carda Martjanci – NK Limbus Pekre
Carda Martjanci o primește pe NK Limbus Pekre sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Carda Martjanci are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 7 goluri primite (2,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. NK Limbus Pekre are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 21 de goluri primite (0,4 marcate și 4,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Carda Martjanci stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Carda Martjanci a câștigat 2, NK Limbus Pekre a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 16.05.2026, s-a terminat Carda Martjanci 2–1 Zavrc.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.18 / 5.85 / 10.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 76% pentru Carda Martjanci, 15% pentru egal și 9% pentru NK Limbus Pekre. Favorită e Carda Martjanci.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,30 goluri estimate pentru Carda Martjanci și 0,90 pentru NK Limbus Pekre, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, Carda Martjanci câștigă în 83% din cazuri, egalul iese în 11%, iar NK Limbus Pekre câștigă în 6%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 3–0, cu 9,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Carda Martjanci | NK Limbus Pekre |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 2,20 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 21 (4,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 3,30 | 0,90 |
| Șanse de victorie (model) | 83% | 6% |
Goluri estimate
3,30 – 0,90 · total 4,20
1X2 model
83% · 11% · 6%
Peste 2.5 model
79% · cotă corectă 1.27
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute
| Carda Martj. ↓ / NK Limbus P. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,5 | 1,3 | 0,6 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 1 | 4,9 | 4,5 | 2,0 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 2 | 8,2 | 7,3 | 3,3 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 9,0 | 8,1 | 3,6 | 1,1 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 7,4 | 6,7 | 3,0 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 4,9 | 4,4 | 2,0 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Carda Martjanci, coloane = goluri NK Limbus Pekre.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: NK Limbus Pekre. NK Limbus Pekre primește 4,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: NK Limbus Pekre. NK Limbus Pekre a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Carda Martjanci are 83% în model (cotă corectă 1.20), iar cota 1.18 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Scorul cel mai probabil: 3–0 (9,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 16.05.26 | Carda Martjanci – Zavrc | — | 2–1 |
| 02.11.25 | Zavrc – Carda Martjanci | — | 2–0 |
| 23.03.25 | Carda Martjanci – Zavrc | — | 0–0 |
| 07.09.24 | Zavrc – Carda Martjanci | 3–3 | 5–6 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Carda Martjanci – NK Limbus Pekre?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Carda Martjanci – NK Limbus Pekre?
Meciul face parte din 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Carda Martjanci – NK Limbus Pekre?
Cotele 1X2 sunt 1.18 / 5.85 / 10.00. Fără marjă, asta înseamnă 76% pentru Carda Martjanci, 15% egal și 9% pentru NK Limbus Pekre, cu Carda Martjanci favorită la cota 1.18.
Câte goluri se așteaptă în Carda Martjanci – NK Limbus Pekre?
Modelul nostru estimează 4,20 goluri (3,30 pentru Carda Martjanci, 0,90 pentru NK Limbus Pekre). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 3–0.