Rojko Dobrovce – Smartno
Ultimele 5 / 5: Rojko Dobrovce marchează 3.2 și primește 2.8. Smartno 1.4 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 29% · Egal 23% · Oaspete 48%
Goluri / meci
3.2 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 100% / 60%
GG
—
Analiză Rojko Dobrovce – Smartno
Rojko Dobrovce o primește pe Smartno sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00 (ora României), în 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Rojko Dobrovce are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 14 goluri primite (3,2 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Smartno are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Rojko Dobrovce stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Rojko Dobrovce a câștigat 3, Smartno a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat Smartno 0–1 Rojko Dobrovce.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.85 / 1.88. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 29% pentru Rojko Dobrovce, 23% pentru egal și 48% pentru Smartno. Favorită e Smartno.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,60 goluri estimate pentru Rojko Dobrovce și 2,10 pentru Smartno, adică 4,70 în total. Cu aceste valori, Rojko Dobrovce câștigă în 50% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Smartno câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 81%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 6,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 21 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Rojko Dobrovce | Smartno |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 16 (3,2) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 100% | 60% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 2,60 | 2,10 |
| Șanse de victorie (model) | 50% | 32% |
Goluri estimate
2,60 – 2,10 · total 4,70
1X2 model
50% · 18% · 32%
Peste 2.5 model
85% · cotă corectă 1.18
GG model
81% · cotă corectă 1.23
Sub 2.5: 15% · Peste 2.5: 85% · total goluri în 90 de minute
| Rojko Dobro. ↓ / Smartno → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0,9 | 1,9 | 2,0 | 1,4 | 0,7 | 0,3 |
| 1 | 2,4 | 5,0 | 5,2 | 3,7 | 1,9 | 0,8 |
| 2 | 3,1 | 6,5 | 6,8 | 4,7 | 2,5 | 1,0 |
| 3 | 2,7 | 5,6 | 5,9 | 4,1 | 2,2 | 0,9 |
| 4 | 1,7 | 3,6 | 3,8 | 2,7 | 1,4 | 0,6 |
| 5 | 0,9 | 1,9 | 2,0 | 1,4 | 0,7 | 0,3 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rojko Dobrovce, coloane = goluri Smartno.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Rojko Dobrovce. Rojko Dobrovce primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Smartno. Smartno primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,6 goluri, față de 4,70 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Rojko Dobrovce are 50% în model (cotă corectă 2.00), iar cota 3.15 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 85% în model (cotă corectă 1.18). Ambele marchează (GG) are 81% în model (cotă corectă 1.23). Scorul cel mai probabil: 2–2 (6,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 26.04.26 | Smartno – Rojko Dobrovce | 0–0 | 0–1 |
| 11.10.25 | Rojko Dobrovce – Smartno | — | 0–1 |
| 16.11.24 | Rojko Dobrovce – Smartno | 0–0 | 4–1 |
| 18.08.24 | Smartno – Rojko Dobrovce | 0–0 | 3–0 |
| 30.03.24 | Rojko Dobrovce – Smartno | 1–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Rojko Dobrovce – Smartno?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Rojko Dobrovce – Smartno?
Meciul face parte din 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Rojko Dobrovce – Smartno?
Cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.85 / 1.88. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru Rojko Dobrovce, 23% egal și 48% pentru Smartno, cu Smartno favorită la cota 1.88.
Câte goluri se așteaptă în Rojko Dobrovce – Smartno?
Modelul nostru estimează 4,70 goluri (2,60 pentru Rojko Dobrovce, 2,10 pentru Smartno). Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 81%, iar cel mai probabil scor este 2–2.