NK Race – Fuzinar
Ultimele 5 / 5: NK Race marchează 1.6 și primește 0.6. Fuzinar 3.8 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 35% · Egal 24% · Oaspete 41%
Goluri / meci
1.6 + 3.8
Peste 2.5
— · forma 20% / 80%
GG
—
Analiză NK Race – Fuzinar
NK Race o primește pe Fuzinar sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
NK Race are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 3 goluri primite (1,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Fuzinar are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 19 goluri marcate și 10 goluri primite (3,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, NK Race a câștigat 0, Fuzinar a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 18.04.2026, s-a terminat Fuzinar 5–1 NK Race.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.57 / 3.75 / 2.22. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 35% pentru NK Race, 24% pentru egal și 41% pentru Fuzinar. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru NK Race și 2,20 pentru Fuzinar, adică 4,00 în total. Cu aceste valori, NK Race câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Fuzinar câștigă în 48%. Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,0%.
| Indicator | NK Race | Fuzinar |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 2,20 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 19 (3,8) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 20% | 80% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,80 | 2,20 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 48% |
Goluri estimate
1,80 – 2,20 · total 4,00
1X2 model
32% · 20% · 48%
Peste 2.5 model
76% · cotă corectă 1.32
GG model
74% · cotă corectă 1.35
Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute
| NK Race ↓ / Fuzinar → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,8 | 4,0 | 4,4 | 3,3 | 1,8 | 0,8 |
| 1 | 3,3 | 7,3 | 8,0 | 5,9 | 3,2 | 1,4 |
| 2 | 3,0 | 6,5 | 7,2 | 5,3 | 2,9 | 1,3 |
| 3 | 1,8 | 3,9 | 4,3 | 3,2 | 1,7 | 0,8 |
| 4 | 0,8 | 1,8 | 1,9 | 1,4 | 0,8 | 0,3 |
| 5 | 0,3 | 0,6 | 0,7 | 0,5 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri NK Race, coloane = goluri Fuzinar.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Fuzinar. Fuzinar primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32). Ambele marchează (GG) are 74% în model (cotă corectă 1.35). Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,0%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 18.04.26 | Fuzinar – NK Race | — | 5–1 |
| 19.11.25 | Fuzinar – NK Race | 3–0 | 5–0 |
| 04.10.25 | NK Race – Fuzinar | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe NK Race – Fuzinar?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă NK Race – Fuzinar?
Meciul face parte din 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre NK Race – Fuzinar?
Cotele 1X2 sunt 2.57 / 3.75 / 2.22. Fără marjă, asta înseamnă 35% pentru NK Race, 24% egal și 41% pentru Fuzinar, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în NK Race – Fuzinar?
Modelul nostru estimează 4,00 goluri (1,80 pentru NK Race, 2,20 pentru Fuzinar). Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor este 1–2.