Sâmbătă17 octombrie
Live 28 Pune pont

SloveniaSlovenia · 3. SNL, West

Izola Argeta – Rudar Trbovlje

Izola Argeta
VVVVV
16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Rudar Trbovlje
VÎÎÎÎ
11.18 X6.50 28.60
1X1.02 X23.75 121.04

Ultimele 5 / 5: Izola Argeta marchează 3.6 și primește 0.8. Rudar Trbovlje 0.8 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 76% · Egal 14% · Oaspete 10%

Goluri / meci

3.6 + 0.8

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

—

Analiză Izola Argeta – Rudar Trbovlje

Izola Argeta o primește pe Rudar Trbovlje sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Izola Argeta are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 18 goluri marcate și 4 goluri primite (3,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Rudar Trbovlje are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 12 goluri primite (0,8 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Izola Argeta stă mai bine, cu o diferență de 2,40 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Izola Argeta a câștigat 1, Rudar Trbovlje a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 15.11.2025, s-a terminat Izola Argeta 2–3 Rudar Trbovlje.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.18 / 6.50 / 8.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 76% pentru Izola Argeta, 14% pentru egal și 10% pentru Rudar Trbovlje. Favorită e Izola Argeta.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,00 goluri estimate pentru Izola Argeta și 0,80 pentru Rudar Trbovlje, adică 3,80 în total. Cu aceste valori, Izola Argeta câștigă în 81% din cazuri, egalul iese în 12%, iar Rudar Trbovlje câștigă în 7%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 10,1%.

Statistici-cheie
IndicatorIzola ArgetaRudar Trbovlje
Meciuri analizate55
V-E-Î5-0-01-0-4
Puncte / meci3,000,60
Goluri marcate (medie)18 (3,6)4 (0,8)
Goluri primite (medie)4 (0,8)12 (2,4)
% Peste 2.580%80%
% GG60%60%
Victorii H2H (3 meciuri)11
Goluri estimate (model)3,000,80
Șanse de victorie (model)81%7%

Goluri estimate

3,00 – 0,80 · total 3,80

1X2 model

81% · 12% · 7%

Peste 2.5 model

73% · cotă corectă 1.37

GG model

52% · cotă corectă 1.92

Distribuția golurilor
2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Izola Argeta ↓ / Rudar Trbov. →012345
0 2,2 1,8 0,7 0,2 0,0 0,0
1 6,7 5,4 2,1 0,6 0,1 0,0
2 10,1 8,1 3,2 0,9 0,2 0,0
3 10,1 8,1 3,2 0,9 0,2 0,0
4 7,6 6,0 2,4 0,6 0,1 0,0
5 4,5 3,6 1,4 0,4 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Izola Argeta, coloane = goluri Rudar Trbovlje.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Rudar Trbovlje. Rudar Trbovlje primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Izola Argeta are 81% în model (cotă corectă 1.23), iar cota 1.18 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 2–0 (10,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.6
Goluri / meci
0.8
0.8
Primite / meci
2.4
100%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Izola Argeta – Rudar Trbovlje?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Izola Argeta – Rudar Trbovlje?

Meciul face parte din 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Izola Argeta – Rudar Trbovlje?

Cotele 1X2 sunt 1.18 / 6.50 / 8.60. Fără marjă, asta înseamnă 76% pentru Izola Argeta, 14% egal și 10% pentru Rudar Trbovlje, cu Izola Argeta favorită la cota 1.18.

Câte goluri se așteaptă în Izola Argeta – Rudar Trbovlje?

Modelul nostru estimează 3,80 goluri (3,00 pentru Izola Argeta, 0,80 pentru Rudar Trbovlje). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din 3. SNL, West
17.10
16:00
NK Race – Fuzinar 2.572.30
17.10
16:00
NK Skofja Loka – NK Idrija 2.122.70
17.10
16:00
NK Ziri – Svoboda Ljubljana 2.152.80
17.10
19:00
Rojko Dobrovce – Smartno 3.151.88