NK Skofja Loka – NK Idrija
Ultimele 5 / 5: NK Skofja Loka marchează 1.4 și primește 2.2. NK Idrija 2.0 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 42% · Egal 24% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.4 + 2.0
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză NK Skofja Loka – NK Idrija
NK Skofja Loka o primește pe NK Idrija sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
NK Skofja Loka are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 11 goluri primite (1,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. NK Idrija are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 10 goluri primite (2,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, NK Skofja Loka a câștigat 2, NK Idrija a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 25.04.2026, s-a terminat NK Idrija 0–1 NK Skofja Loka.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.70 / 2.70. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 42% pentru NK Skofja Loka, 24% pentru egal și 33% pentru NK Idrija. Favorită e NK Skofja Loka.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru NK Skofja Loka și 2,10 pentru NK Idrija, adică 3,80 în total. Cu aceste valori, NK Skofja Loka câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 21%, iar NK Idrija câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | NK Skofja Loka | NK Idrija |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 2,10 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 47% |
Goluri estimate
1,70 – 2,10 · total 3,80
1X2 model
32% · 21% · 47%
Peste 2.5 model
73% · cotă corectă 1.37
GG model
72% · cotă corectă 1.39
Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute
| NK Skofja L. ↓ / NK Idrija → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,2 | 4,7 | 4,9 | 3,5 | 1,8 | 0,8 |
| 1 | 3,8 | 8,0 | 8,4 | 5,9 | 3,1 | 1,3 |
| 2 | 3,2 | 6,8 | 7,1 | 5,0 | 2,6 | 1,1 |
| 3 | 1,8 | 3,8 | 4,0 | 2,8 | 1,5 | 0,6 |
| 4 | 0,8 | 1,6 | 1,7 | 1,2 | 0,6 | 0,3 |
| 5 | 0,3 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri NK Skofja Loka, coloane = goluri NK Idrija.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: NK Skofja Loka. NK Skofja Loka primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: NK Idrija. NK Idrija primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.56 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39). Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.04.26 | NK Idrija – NK Skofja Loka | — | 0–1 |
| 11.10.25 | NK Skofja Loka – NK Idrija | — | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe NK Skofja Loka – NK Idrija?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă NK Skofja Loka – NK Idrija?
Meciul face parte din 3. SNL, West (Slovenia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre NK Skofja Loka – NK Idrija?
Cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.70 / 2.70. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru NK Skofja Loka, 24% egal și 33% pentru NK Idrija, cu NK Skofja Loka favorită la cota 2.12.
Câte goluri se așteaptă în NK Skofja Loka – NK Idrija?
Modelul nostru estimează 3,80 goluri (1,70 pentru NK Skofja Loka, 2,10 pentru NK Idrija). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–2.