Duminică18 octombrie
Live 134 Pune pont

SUASUA · USL Championship

New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

SUAUSL Championship · SUA Final
Final1-0Pauză 0-0
Șanse înainte de meci, după cote
New Mexico United 33%Egal 27%Colorado Springs Switchbacks 40%

New Mexico United 1-0 Colorado Springs Switchbacks: statisticile meciului

Meciul s-a terminat New Mexico United 1-0 Colorado Springs Switchbacks (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 36% pentru victoria lui New Mexico United, iar cotele fără marjă 33%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG n-a ieșit (NG avea 41%). Scorul exact 1-0 avea 7,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 17 cornere (3-14) și 4 cartonașe galbene (3-1).

New Mexico Unitedîn meciColorado Springs Switchbacks
3
Cornere
14
3
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici New Mexico United vs Colorado Springs Switchbacks

New Mexico United marchează 2,4 goluri pe meci și primește 1,0. Colorado Springs Switchbacks marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,6. Ultimele 8 întâlniri directe: New Mexico United 5, egal 2, Colorado Springs Switchbacks 1.

~2,9goluri estimate
55%peste 2,5 goluri
59%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
New Mexico Unitedultimele 5Colorado Springs Switchbacks
2,60
Puncte / meci
2,40
2,4
Goluri marcate / meci
2,0
1,0
Goluri primite / meci
0,6
4
Victorii
4
60%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
40%
5
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri New Mexico United și ultimele 5 Colorado Springs Switchbacks, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

New Mexico United4-1-0

V
New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks02.08.26 · USL Championship
1-0
V
Lexington - New Mexico United16.07.26 · USL Championship
1-4
V0-2
V
New Mexico United - Oakland Roots05.07.26 · USL Championship
2-1
E
New Mexico United - Atlante02.07.26 · Amicale intercluburi
3-3

Colorado Springs Switchbacks4-0-1

Î
New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks02.08.26 · USL Championship
1-0
V
Colorado Springs Switchbacks - Charleston Battery26.07.26 · USL Championship
2-1
V
Colorado Springs Switchbacks - Miami FC23.07.26 · USL Championship
2-0
V
Colorado Springs Switchbacks - Phoenix Rising05.07.26 · USL Championship
3-1

Întâlniri directe New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks

New Mexico United 5Egal 2Colorado Springs Switchbacks 1
V1-0
Î4-0
V3-2
V1-2
E2-2
E1-1
V0-1
V1-0

V/E/Î din perspectiva New Mexico United. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · New Mexico United2.7533% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Colorado Springs Switchbacks2.3240% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.49
X2 1.40
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.20
Sub 2.5 1.97
Peste 2.5 1.74

Ambele marchează

GG Da 1.62
GG Nu 2.17

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.44
Pauză peste 1.5 2.47

Analiza de dinainte de meci

New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks s-a jucat duminică, 2 august, în USL Championship (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

New Mexico United n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: patru victorii și un egal. A marcat 12 goluri și a primit 5. În ultimele 5 meciuri, Colorado Springs Switchbacks are patru victorii și o înfrângere. Golaveraj: 10-3.

În ultimele 8 întâlniri directe, New Mexico United a câștigat de 5 ori, Colorado Springs Switchbacks o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks 1-0, pe 2 august 2026.

La case, diferența e mică: New Mexico United are cota 2.75, Colorado Springs Switchbacks 2.32. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.74, iar GG la 1.62.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,4 pentru New Mexico United și 1,5 pentru Colorado Springs Switchbacks. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: New Mexico United are 36%, Colorado Springs Switchbacks 39%. Peste 2.5 goluri are 55% în model, iar 1.74 e aproape de cota corectă (1.82). Ambele marchează (GG): 59% în model, cota corectă ar fi 1.69. Cota 1.62 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks

Goluri estimate: 1,42 New Mexico United și 1,48 Colorado Springs Switchbacks, total 2,90. 1X2 în model: 36% · 25% · 39%. Peste 2,5: 55% (cotă corectă 1.82). GG: 59% (cotă corectă 1.69). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 45% · peste 2,5: 55% (verde).

Scoruri probabile

1-111,6%1-28,6%2-18,2%0-18,1%1-07,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Cornere3-14
Cartonașe galbene3-1
Favorită la startColorado Springs Switchbacks · 2.32
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 04:30 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks?

În USL Championship (SUA).

Cine era favorită în New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks?

Niciuna clar: cotele erau 2.75 la gazde și 2.32 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din USL Championship

Toată liga →