Sâmbătă17 octombrie
Live 143 Pune pont

RusiaRusia · FNL 2 - Division B

Murom – Tver

Murom
EVVVV
18:00 Duminică, 18 octombrie
Tver
VVVVE
11.54 X3.70 25.15
1X1.09 X22.15 121.20

Ultimele 5 / 5: Murom marchează 2.6 și primește 0.2. Tver 3.0 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 58% · Egal 24% · Oaspete 17%

Goluri / meci

2.6 + 3.0

Peste 2.5

1.85 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.90 · Nu 1.80

Analiză Murom – Tver

Murom o primește pe Tver duminică, 18 octombrie, ora 18:00 (ora României), în FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Murom are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 1 gol primite (2,6 marcate și 0,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Tver are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 3 goluri primite (3,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 28.06.2026, Tver 1–0 Murom. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.54 / 3.70 / 5.15. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 58% pentru Murom, 24% pentru egal și 17% pentru Tver. Favorită e Murom. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.85 și sub 2.5 la 1.87, adică 50% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.90 și Nu la 1.80.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,60) și cele deduse din cote (1,80 – 0,88) și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Murom și 1,24 pentru Tver, adică 2,94 în total. Cu aceste valori, Murom câștigă în 48% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Tver câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 56%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorMuromTver
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-04-1-0
Puncte / meci2,602,60
Goluri marcate (medie)13 (2,6)15 (3,0)
Goluri primite (medie)1 (0,2)3 (0,6)
% Peste 2.560%40%
% GG20%60%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,701,24
Șanse de victorie (model)48%28%

Goluri estimate

1,70 – 1,24 · total 2,94

1X2 model

48% · 24% · 28%

Peste 2.5 model

56% · cotă corectă 1.79

GG model

58% · cotă corectă 1.72

Distribuția golurilor
5%0
16%1
23%2
22%3
16%4
18%5+

Sub 2.5: 44% · Peste 2.5: 56% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Murom ↓ / Tver →012345
0 5,3 6,6 4,1 1,7 0,5 0,1
1 9,0 11,1 6,9 2,9 0,9 0,2
2 7,6 9,5 5,9 2,4 0,8 0,2
3 4,3 5,4 3,3 1,4 0,4 0,1
4 1,8 2,3 1,4 0,6 0,2 0,0
5 0,6 0,8 0,5 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Murom, coloane = goluri Tver.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,20 goluri, cotele doar 2,68. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.09 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 1.85 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.90 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.6
Goluri / meci
3.0
0.2
Primite / meci
0.6
80%
Victorii
80%
60%
Peste 2.5
40%
20%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Murom – Tver?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Murom – Tver?

Meciul face parte din FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Murom – Tver?

Cotele 1X2 sunt 1.54 / 3.70 / 5.15. Fără marjă, asta înseamnă 58% pentru Murom, 24% egal și 17% pentru Tver, cu Murom favorită la cota 1.54.

Câte goluri se așteaptă în Murom – Tver?

Modelul nostru estimează 2,94 goluri (1,70 pentru Murom, 1,24 pentru Tver). Peste 2.5 goluri are 56%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din FNL 2 - Division B
18.10
15:00
FC Rubin Yalta – Astrakhan 1.674.10
18.10
15:00
Dinamo Vologda – Chertanovo M. 3.901.73
18.10
15:00
Luki Energiya – Spartak M. II 1.505.80