Dinamo Vologda – Chertanovo M.
Ultimele 5 / 5: Dinamo Vologda marchează 0.6 și primește 1.6. Chertanovo M. 2.0 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 23% · Egal 25% · Oaspete 52%
Goluri / meci
0.6 + 2.0
Peste 2.5
1.85 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.82 · Nu 1.88
Analiză Dinamo Vologda – Chertanovo M.
Dinamo Vologda o primește pe Chertanovo M. duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Dinamo Vologda are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 8 goluri primite (0,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Chertanovo M. are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 6 goluri primite (2,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Chertanovo M. stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Dinamo Vologda a câștigat 3, Chertanovo M. a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 28.06.2026, s-a terminat Chertanovo M. 1–1 Dinamo Vologda.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.90 / 3.60 / 1.73. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 23% pentru Dinamo Vologda, 25% pentru egal și 52% pentru Chertanovo M.. Favorită e Chertanovo M.. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.85 și sub 2.5 la 1.85, adică 50% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.82 și Nu la 1.88.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 1,80) și cele deduse din cote (1,02 – 1,65) și ajunge la 0,96 goluri estimate pentru Dinamo Vologda și 1,73 pentru Chertanovo M., adică 2,69 în total. Cu aceste valori, Dinamo Vologda câștigă în 21% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Chertanovo M. câștigă în 55%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 11,7%.
| Indicator | Dinamo Vologda | Chertanovo M. |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 0,80 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 0,96 | 1,73 |
| Șanse de victorie (model) | 21% | 55% |
Goluri estimate
0,96 – 1,73 · total 2,69
1X2 model
21% · 24% · 55%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
51% · cotă corectă 1.96
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Dinamo Volo. ↓ / Chertanovo . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,8 | 11,7 | 10,2 | 5,9 | 2,5 | 0,9 |
| 1 | 6,5 | 11,3 | 9,8 | 5,6 | 2,4 | 0,8 |
| 2 | 3,1 | 5,4 | 4,7 | 2,7 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 1,0 | 1,7 | 1,5 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dinamo Vologda, coloane = goluri Chertanovo M..
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Dinamo Vologda. Dinamo Vologda primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,8 goluri, față de 2,69 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Chertanovo M. are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.73 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (11,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 28.06.26 | Chertanovo M. – Dinamo Vologda | 0–0 | 1–1 |
| 31.08.25 | Chertanovo M. – Dinamo Vologda | 2–2 | 2–4 |
| 11.05.25 | Dinamo Vologda – Chertanovo M. | 1–0 | 5–0 |
| 15.09.24 | Chertanovo M. – Dinamo Vologda | 0–0 | 0–1 |
| 01.06.24 | Dinamo Vologda – Chertanovo M. | 1–0 | 1–4 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Dinamo Vologda – Chertanovo M.?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Dinamo Vologda – Chertanovo M.?
Meciul face parte din FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Dinamo Vologda – Chertanovo M.?
Cotele 1X2 sunt 3.90 / 3.60 / 1.73. Fără marjă, asta înseamnă 23% pentru Dinamo Vologda, 25% egal și 52% pentru Chertanovo M., cu Chertanovo M. favorită la cota 1.73.
Câte goluri se așteaptă în Dinamo Vologda – Chertanovo M.?
Modelul nostru estimează 2,69 goluri (0,96 pentru Dinamo Vologda, 1,73 pentru Chertanovo M.). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 0–1.