Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

RusiaRusia · FNL 2 - Division B

FC Rubin Yalta – Astrakhan

FC Rubin Yalta
ÎVVÎÎ
15:00 Duminică, 18 octombrie
Astrakhan
EÎVEÎ
11.67 X3.70 24.10
1X1.16 X21.95 121.19

Ultimele 5 / 5: FC Rubin Yalta marchează 1.4 și primește 1.4. Astrakhan 0.6 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 54% · Egal 24% · Oaspete 22%

Goluri / meci

1.4 + 0.6

Peste 2.5

1.90 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.90 · Nu 1.80

Analiză FC Rubin Yalta – Astrakhan

FC Rubin Yalta o primește pe Astrakhan duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

FC Rubin Yalta are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Astrakhan are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 4 goluri primite (0,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, FC Rubin Yalta a câștigat 2, Astrakhan a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 6. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat Astrakhan 0–0 FC Rubin Yalta.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.67 / 3.70 / 4.10. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 54% pentru FC Rubin Yalta, 24% pentru egal și 22% pentru Astrakhan. Favorită e FC Rubin Yalta. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.80, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.90 și Nu la 1.80.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,00) și cele deduse din cote (1,66 – 0,96) și ajunge la 1,38 goluri estimate pentru FC Rubin Yalta și 0,98 pentru Astrakhan, adică 2,36 în total. Cu aceste valori, FC Rubin Yalta câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Astrakhan câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorFC Rubin YaltaAstrakhan
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-31-2-2
Puncte / meci1,201,00
Goluri marcate (medie)7 (1,4)3 (0,6)
Goluri primite (medie)7 (1,4)4 (0,8)
% Peste 2.560%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (6 meciuri)23
Goluri estimate (model)1,380,98
Șanse de victorie (model)46%27%

Goluri estimate

1,38 – 0,98 · total 2,36

1X2 model

46% · 27% · 27%

Peste 2.5 model

42% · cotă corectă 2.38

GG model

47% · cotă corectă 2.13

Distribuția golurilor
10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Sub 2.5: 58% · Peste 2.5: 42% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
FC Rubin Ya. ↓ / Astrakhan →012345
0 9,4 9,3 4,5 1,5 0,4 0,1
1 13,0 12,8 6,3 2,0 0,5 0,1
2 9,0 8,8 4,3 1,4 0,3 0,1
3 4,1 4,1 2,0 0,6 0,2 0,0
4 1,4 1,4 0,7 0,2 0,1 0,0
5 0,4 0,4 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Rubin Yalta, coloane = goluri Astrakhan.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,10 goluri, cotele doar 2,62. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,3 goluri, față de 2,36 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.16 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.80 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
0.6
1.4
Primite / meci
0.8
40%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe FC Rubin Yalta – Astrakhan?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă FC Rubin Yalta – Astrakhan?

Meciul face parte din FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre FC Rubin Yalta – Astrakhan?

Cotele 1X2 sunt 1.67 / 3.70 / 4.10. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru FC Rubin Yalta, 24% egal și 22% pentru Astrakhan, cu FC Rubin Yalta favorită la cota 1.67.

Câte goluri se așteaptă în FC Rubin Yalta – Astrakhan?

Modelul nostru estimează 2,36 goluri (1,38 pentru FC Rubin Yalta, 0,98 pentru Astrakhan). Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din FNL 2 - Division B
17.10
15:00
Spartak Nalchik – Chayka M 1.474.90
17.10
16:00
FC Nart Cherkessk – FK Rostov 2 2.153.00