Vineri16 octombrie
Live 96 Pune pont

RusiaRusia · FNL 2 - Division B

Druzhba Maykop – Zarya Lugansk

Druzhba Maykop
EVÎVV
16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Zarya Lugansk
ÎÎVVE
12.05 X3.25 23.15
1X1.26 X21.61 121.25

Ultimele 5 / 5: Druzhba Maykop marchează 1.4 și primește 0.8. Zarya Lugansk 2.4 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 44% · Egal 28% · Oaspete 29%

Goluri / meci

1.4 + 2.4

Peste 2.5

1.85 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.71 · Nu 2.02

Analiză Druzhba Maykop – Zarya Lugansk

Druzhba Maykop o primește pe Zarya Lugansk sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Druzhba Maykop are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 4 goluri primite (1,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Zarya Lugansk are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 6 goluri primite (2,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Druzhba Maykop stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Druzhba Maykop a câștigat 0, Zarya Lugansk a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 1. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat Zarya Lugansk 1–1 Druzhba Maykop.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.25 / 3.15. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 44% pentru Druzhba Maykop, 28% pentru egal și 29% pentru Zarya Lugansk. Favorită e Druzhba Maykop. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.85 și sub 2.5 la 1.85, adică 50% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.71 și Nu la 2.02.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,60) și cele deduse din cote (1,50 – 1,17) și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru Druzhba Maykop și 1,39 pentru Zarya Lugansk, adică 2,79 în total. Cu aceste valori, Druzhba Maykop câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Zarya Lugansk câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,0%.

Statistici-cheie
IndicatorDruzhba MaykopZarya Lugansk
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-12-1-2
Puncte / meci2,001,40
Goluri marcate (medie)7 (1,4)12 (2,4)
Goluri primite (medie)4 (0,8)6 (1,2)
% Peste 2.560%60%
% GG20%60%
Victorii H2H (1 meciuri)00
Goluri estimate (model)1,401,39
Șanse de victorie (model)38%37%

Goluri estimate

1,40 – 1,39 · total 2,79

1X2 model

38% · 25% · 37%

Peste 2.5 model

53% · cotă corectă 1.89

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Druzhba May. ↓ / Zarya Lugan. →012345
0 6,1 8,5 5,9 2,7 1,0 0,3
1 8,6 12,0 8,3 3,8 1,3 0,4
2 6,0 8,4 5,8 2,7 0,9 0,3
3 2,8 3,9 2,7 1,3 0,4 0,1
4 1,0 1,4 0,9 0,4 0,2 0,0
5 0,3 0,4 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Druzhba Maykop, coloane = goluri Zarya Lugansk.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Druzhba Maykop 38%, egal 25%, Zarya Lugansk 37%. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.24 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
2.4
0.8
Primite / meci
1.2
60%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
60%
20%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Druzhba Maykop – Zarya Lugansk?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Druzhba Maykop – Zarya Lugansk?

Meciul face parte din FNL 2 - Division B (Rusia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Druzhba Maykop – Zarya Lugansk?

Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.25 / 3.15. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Druzhba Maykop, 28% egal și 29% pentru Zarya Lugansk, cu Druzhba Maykop favorită la cota 2.05.

Câte goluri se așteaptă în Druzhba Maykop – Zarya Lugansk?

Modelul nostru estimează 2,79 goluri (1,40 pentru Druzhba Maykop, 1,39 pentru Zarya Lugansk). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din FNL 2 - Division B
17.10
15:00
Spartak Nalchik – Chayka M 1.534.55
17.10
16:00
FC Nart Cherkessk – FK Rostov 2 2.153.00