Municipal Perez Zeledon – Herediano
Ultimele 5 / 5: Municipal Perez Zeledon marchează 1.2 și primește 2.2. Herediano 1.0 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 26% · Egal 28% · Oaspete 46%
Goluri / meci
1.2 + 1.0
Peste 2.5
1.90 · forma 60% / 20%
GG
Da 1.76 · Nu 1.95
Analiză Municipal Perez Zeledon – Herediano
Municipal Perez Zeledon o primește pe Herediano luni, 19 octombrie, ora 01:00 (ora României), în Primera Division (Costa Rica). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Municipal Perez Zeledon are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Herediano are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Municipal Perez Zeledon a câștigat 1, Herediano a câștigat 7, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,1 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 8. Ultima întâlnire, pe 06.09.2026, s-a terminat Herediano 2–3 Municipal Perez Zeledon.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.60 / 3.35 / 2.00. După ce scoatem marja (aproximativ 7,6% pe piața asta), rămân 26% pentru Municipal Perez Zeledon, 28% pentru egal și 46% pentru Herediano. Favorită e Herediano. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.80, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.76 și Nu la 1.95.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,60) și cele deduse din cote (1,09 – 1,53) și ajunge la 1,19 goluri estimate pentru Municipal Perez Zeledon și 1,57 pentru Herediano, adică 2,76 în total. Cu aceste valori, Municipal Perez Zeledon câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Herediano câștigă în 46%. Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,8%.
| Indicator | Municipal Perez Zeledon | Herediano |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 20% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 1 | 7 |
| Goluri estimate (model) | 1,19 | 1,57 |
| Șanse de victorie (model) | 29% | 46% |
Goluri estimate
1,19 – 1,57 · total 2,76
1X2 model
29% · 25% · 46%
Peste 2.5 model
52% · cotă corectă 1.92
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 48% · Peste 2.5: 52% · total goluri în 90 de minute
| Municipal P. ↓ / Herediano → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,3 | 9,9 | 7,8 | 4,1 | 1,6 | 0,5 |
| 1 | 7,5 | 11,8 | 9,3 | 4,9 | 1,9 | 0,6 |
| 2 | 4,5 | 7,0 | 5,5 | 2,9 | 1,1 | 0,4 |
| 3 | 1,8 | 2,8 | 2,2 | 1,1 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 0,5 | 0,8 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Municipal Perez Zeledon, coloane = goluri Herediano.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Municipal Perez Zeledon. Municipal Perez Zeledon primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Herediano e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32), iar cota 1.28 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.09.26 | Herediano – Municipal Perez Zeledon | 1–1 | 2–3 |
| 23.04.26 | Municipal Perez Zeledon – Herediano | 0–0 | 0–1 |
| 01.03.26 | Herediano – Municipal Perez Zeledon | 2–0 | 3–0 |
| 08.12.25 | Municipal Perez Zeledon – Herediano | 0–2 | 1–3 |
| 17.08.25 | Herediano – Municipal Perez Zeledon | 1–1 | 2–1 |
| 27.03.25 | Herediano – Municipal Perez Zeledon | 2–0 | 3–0 |
| 31.01.25 | Municipal Perez Zeledon – Herediano | 0–1 | 0–1 |
| 04.11.24 | Herediano – Municipal Perez Zeledon | 1–1 | 4–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Municipal Perez Zeledon – Herediano?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 01:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Municipal Perez Zeledon – Herediano?
Meciul face parte din Primera Division (Costa Rica). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Municipal Perez Zeledon – Herediano?
Cotele 1X2 sunt 3.60 / 3.35 / 2.00. Fără marjă, asta înseamnă 26% pentru Municipal Perez Zeledon, 28% egal și 46% pentru Herediano, cu Herediano favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Municipal Perez Zeledon – Herediano?
Modelul nostru estimează 2,76 goluri (1,19 pentru Municipal Perez Zeledon, 1,57 pentru Herediano). Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.