Duminică18 octombrie
Live 146 Pune pont

SUASUA · USL Championship

Monterey Bay - New Mexico United

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

SUAUSL Championship · SUA Final
Monterey Bay
ÎÎÎÎÎ
Final2-5Pauză 1-1
Șanse înainte de meci, după cote
Monterey Bay 39%Egal 27%New Mexico United 34%

Monterey Bay 2-5 New Mexico United: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Monterey Bay 2-5 New Mexico United (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 56% pentru victoria lui New Mexico United, iar cotele fără marjă 34%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 7 goluri, față de 3,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 67%), iar GG a ieșit (64%). Scorul exact 2-5 avea 1,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 14 cornere (12-2) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Monterey Bayîn meciNew Mexico United
12
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Monterey Bay vs New Mexico United

Monterey Bay marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,8. New Mexico United marchează 2,8 goluri pe meci și primește 0,8. La Monterey Bay, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Monterey Bay 1, egal 1, New Mexico United 3.

~3,4goluri estimate
67%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Monterey Bayultimele 5New Mexico United
0,00
Puncte / meci
3,00
1,4
Goluri marcate / meci
2,8
2,8
Goluri primite / meci
0,8
0
Victorii
5
80%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Monterey Bay și ultimele 5 New Mexico United, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Monterey Bay0-0-5

Î
Monterey Bay - New Mexico United09.08.26 · USL Championship
2-5
Î
El Paso Locomotive - Monterey Bay06.08.26 · USL Championship
1-0
Î
Lexington - Monterey Bay02.08.26 · USL Championship
3-2
Î
Monterey Bay - Orange County26.07.26 · USL Championship
1-2
Î
Phoenix Rising - Monterey Bay19.07.26 · USL Championship
3-2

New Mexico United5-0-0

V
Monterey Bay - New Mexico United09.08.26 · USL Championship
2-5
V
New Mexico United - Colorado Springs Switchbacks02.08.26 · USL Championship
1-0
V
Lexington - New Mexico United16.07.26 · USL Championship
1-4
V0-2
V
New Mexico United - Oakland Roots05.07.26 · USL Championship
2-1

Întâlniri directe Monterey Bay - New Mexico United

Monterey Bay 1Egal 1New Mexico United 3
Î
Monterey Bay - New Mexico United09.08.2026 · pauză 1-1
2-5
E
Monterey Bay - New Mexico United21.09.2025 · pauză 0-0
1-1
Î
New Mexico United - Monterey Bay24.04.2025 · pauză 1-0
1-0
Î
New Mexico United - Monterey Bay18.08.2024 · pauză 2-1
3-2
V
Monterey Bay - New Mexico United03.06.2024 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Monterey Bay. 2 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Monterey Bay - New Mexico United

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Monterey Bay2.3539% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · New Mexico United2.6734% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.34
X2 1.57
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.10
Peste 2.5 1.64

Ambele marchează

GG Da 1.57
GG Nu 2.25

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.48
Pauză peste 1.5 2.40

Cornere

Sub 9.5 1.57
Peste 9.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Monterey Bay - New Mexico United s-a jucat duminică, 9 august, în USL Championship (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Monterey Bay n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. Golaveraj: 7-14. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. New Mexico United n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: cinci victorii. A marcat 14 goluri și a primit 4.

În ultimele 5 întâlniri directe, Monterey Bay a câștigat o dată, New Mexico United de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,2 goluri în medie. Ultima: Monterey Bay - New Mexico United 2-5, pe 9 august 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.35 pentru gazde, 2.67 pentru oaspeți și 3.45 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.64, iar GG la 1.57.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,3 pentru Monterey Bay și 2,1 pentru New Mexico United. Scorul cel mai probabil e 1-2. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 23% la victorie, față de 39%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie New Mexico United: 56% în model, cota corectă ar fi 1.79. Casele dau 2.67, mai mult. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 67%. Cota de 1.64 e peste cea corectă (1.49). Ambele marchează (GG) are 64% în model, iar 1.57 e aproape de cota corectă (1.56). Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Monterey Bay - New Mexico United

Goluri estimate: 1,31 Monterey Bay și 2,11 New Mexico United, total 3,42. 1X2 în model: 23% · 21% · 56%. Peste 2,5: 67% (cotă corectă 1.49). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 33% · peste 2,5: 67% (verde).

Scoruri probabile

1-29,5%1-19,0%0-27,3%0-16,9%1-36,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Monterey Bay. Monterey Bay a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,9 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-5
Pauză1-1
Cornere12-2
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startMonterey Bay · 2.35
Goluri estimate~3,4
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Monterey Bay - New Mexico United?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 05:00 (ora României) și s-a terminat 2-5.

În ce competiție s-a jucat Monterey Bay - New Mexico United?

În USL Championship (SUA).

Unde s-a jucat Monterey Bay - New Mexico United?

Pe Cardinale Stadium, în Seaside, California, duminică, 9 august, ora 05:00 (ora României).

Cine era favorită în Monterey Bay - New Mexico United?

Niciuna clar: cotele erau 2.35 la gazde și 2.67 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-5.

Câte goluri s-au marcat în Monterey Bay - New Mexico United?

7 goluri, scor final 2-5. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,4.

Alte meciuri din USL Championship

Toată liga →