Italia · Campionato Primavera 2
Mantova U19 – Cittadella U19
Ultimele 5 / 5: Mantova U19 marchează 1.4 și primește 1.2. Cittadella U19 1.8 / 3.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 35% · Egal 27% · Oaspete 38%
Goluri / meci
1.4 + 1.8
Peste 2.5
1.78 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.65 · Nu 2.10
Analiză Mantova U19 – Cittadella U19
Mantova U19 o primește pe Cittadella U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Mantova U19 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Cittadella U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 15 goluri primite (1,8 marcate și 3,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.60 / 3.30 / 2.37. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 35% pentru Mantova U19, 27% pentru egal și 38% pentru Cittadella U19. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.78 și sub 2.5 la 1.92, adică 52% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.10.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,20 – 1,50) și cele deduse din cote (1,34 – 1,41) și ajunge la 1,77 goluri estimate pentru Mantova U19 și 1,46 pentru Cittadella U19, adică 3,23 în total. Cu aceste valori, Mantova U19 câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Cittadella U19 câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Mantova U19 | Cittadella U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,20 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 15 (3,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,77 | 1,46 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 32% |
Goluri estimate
1,77 – 1,46 · total 3,23
1X2 model
45% · 23% · 32%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Mantova U19 ↓ / Cittadella . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,0 | 5,8 | 4,2 | 2,1 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 7,0 | 10,2 | 7,5 | 3,6 | 1,3 | 0,4 |
| 2 | 6,2 | 9,0 | 6,6 | 3,2 | 1,2 | 0,3 |
| 3 | 3,7 | 5,3 | 3,9 | 1,9 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 1,6 | 2,4 | 1,7 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,6 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mantova U19, coloane = goluri Cittadella U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Cittadella U19. Cittadella U19 primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,70 goluri, cotele doar 2,75. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.78 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.65 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Mantova U19 – Cittadella U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Mantova U19 – Cittadella U19?
Meciul face parte din Campionato Primavera 2 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Mantova U19 – Cittadella U19?
Cotele 1X2 sunt 2.60 / 3.30 / 2.37. Fără marjă, asta înseamnă 35% pentru Mantova U19, 27% egal și 38% pentru Cittadella U19, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Mantova U19 – Cittadella U19?
Modelul nostru estimează 3,23 goluri (1,77 pentru Mantova U19, 1,46 pentru Cittadella U19). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.