Liverpool Montevideo – CA Penarol
Ultimele 5 / 5: Liverpool Montevideo marchează 1.8 și primește 0.8. CA Penarol 1.2 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 27% · Egal 29% · Oaspete 44%
Goluri / meci
1.8 + 1.2
Peste 2.5
2.10 · forma 60% / 20%
GG
Da 1.90 · Nu 1.80
Analiză Liverpool Montevideo – CA Penarol
Liverpool Montevideo o primește pe CA Penarol luni, 19 octombrie, ora 00:30 (ora României), în Primera Division (Uruguay). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Liverpool Montevideo are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 4 goluri primite (1,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. CA Penarol are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Liverpool Montevideo a câștigat 3, CA Penarol a câștigat 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 17.05.2026, s-a terminat CA Penarol 2–1 Liverpool Montevideo.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.35 / 3.20 / 2.10. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 27% pentru Liverpool Montevideo, 29% pentru egal și 44% pentru CA Penarol. Favorită e CA Penarol. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.10 și sub 2.5 la 1.64, adică 44% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.90 și Nu la 1.80.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,00) și cele deduse din cote (1,05 – 1,39) și ajunge la 1,17 goluri estimate pentru Liverpool Montevideo și 1,19 pentru CA Penarol, adică 2,36 în total. Cu aceste valori, Liverpool Montevideo câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 28%, iar CA Penarol câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Liverpool Montevideo | CA Penarol |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 2-3-0 |
| Puncte / meci | 2,20 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 20% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 3 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,17 | 1,19 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 36% |
Goluri estimate
1,17 – 1,19 · total 2,36
1X2 model
36% · 28% · 36%
Peste 2.5 model
42% · cotă corectă 2.38
GG model
48% · cotă corectă 2.08
Sub 2.5: 58% · Peste 2.5: 42% · total goluri în 90 de minute
| Liverpool M. ↓ / CA Penarol → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 9,4 | 11,2 | 6,7 | 2,7 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 11,0 | 13,1 | 7,8 | 3,1 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 6,5 | 7,7 | 4,6 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 2,5 | 3,0 | 1,8 | 0,7 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 0,7 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Liverpool Montevideo, coloane = goluri CA Penarol.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Liverpool Montevideo 36%, egal 28%, CA Penarol 36%. Sub 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.64 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.05.26 | CA Penarol – Liverpool Montevideo | 2–1 | 2–1 |
| 14.04.26 | CA Penarol – Liverpool Montevideo | 0–2 | 0–2 |
| 16.11.25 | Liverpool Montevideo – CA Penarol | 0–0 | 0–0 |
| 13.09.25 | Liverpool Montevideo – CA Penarol | 2–1 | 2–2 |
| 11.09.25 | CA Penarol – Liverpool Montevideo | — | 2–1 |
| 19.06.25 | Liverpool Montevideo – CA Penarol | 0–1 | 3–2 |
| 21.03.25 | CA Penarol – Liverpool Montevideo | 0–1 | 0–3 |
| 10.11.24 | CA Penarol – Liverpool Montevideo | 1–0 | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Liverpool Montevideo – CA Penarol?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 00:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Liverpool Montevideo – CA Penarol?
Meciul face parte din Primera Division (Uruguay). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Liverpool Montevideo – CA Penarol?
Cotele 1X2 sunt 3.35 / 3.20 / 2.10. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Liverpool Montevideo, 29% egal și 44% pentru CA Penarol, cu CA Penarol favorită la cota 2.10.
Câte goluri se așteaptă în Liverpool Montevideo – CA Penarol?
Modelul nostru estimează 2,36 goluri (1,17 pentru Liverpool Montevideo, 1,19 pentru CA Penarol). Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor este 1–1.