Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

SUASUA · USL Championship

Lexington - Oakland Roots

Statistici și rezultat final · joi, 23 iulie

SUAUSL Championship · SUA Final
Lexington
VÎÎVV
Final2-0Pauză 0-0
Oakland Roots
ÎÎÎVE
Șanse înainte de meci, după cote
Lexington 52%Egal 24%Oakland Roots 24%

Lexington 2-0 Oakland Roots: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Lexington 2-0 Oakland Roots (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 52% pentru victoria lui Lexington, iar cotele fără marjă 52%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,3 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 36%), iar GG n-a ieșit (NG avea 36%). Scorul exact 2-0 avea 6,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (3-6) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Lexingtonîn meciOakland Roots
3
Cornere
6
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Lexington vs Oakland Roots

Lexington marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,8. Oakland Roots marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,2. Ultimele 3 întâlniri directe: Lexington 2, egal 0, Oakland Roots 1.

~3,3goluri estimate
64%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Lexingtonultimele 5Oakland Roots
1,80
Puncte / meci
0,80
2,2
Goluri marcate / meci
1,4
1,8
Goluri primite / meci
2,2
3
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
80%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Lexington și ultimele 5 Oakland Roots, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Lexington3-0-2

V
Lexington - Oakland Roots23.07.26 · USL Championship
2-0
Î
Lexington - New Mexico United16.07.26 · USL Championship
1-4
Î
Louisville City - Lexington12.07.26 · Cupa USL
4-2
V
Tampa Bay Rowdies - Lexington05.07.26 · USL Championship
1-4
V
Lexington - San Antonio14.06.26 · USL Championship
2-0

Oakland Roots1-1-3

Î
Lexington - Oakland Roots23.07.26 · USL Championship
2-0
Î
Oakland Roots - Spokane Velocity11.07.26 · Cupa USL
1-3
Î
New Mexico United - Oakland Roots05.07.26 · USL Championship
2-1
V
Phoenix Rising - Oakland Roots21.06.26 · USL Championship
3-4
E
Oakland Roots - Birmingham Legion17.06.26 · USL Championship
1-1

Întâlniri directe Lexington - Oakland Roots

Lexington 2Egal 0Oakland Roots 1
V
Lexington - Oakland Roots23.07.2026 · pauză 0-0
2-0
Î
Oakland Roots - Lexington26.10.2025 · pauză 1-0
3-0
V
Lexington - Oakland Roots24.08.2025 · pauză 0-1
2-1

V/E/Î din perspectiva Lexington. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Lexington - Oakland Roots

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Lexington1.7752% fără marjă
X · Egal3.7524% fără marjă
2 · Oakland Roots3.8524% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.20
X2 1.88
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.05
Peste 2.5 1.67

Ambele marchează

GG Da 1.64
GG Nu 2.12

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.46
Pauză peste 1.5 2.42

Cornere

Sub 9.5 1.64
Peste 9.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

Lexington - Oakland Roots s-a jucat joi, 23 iulie, în USL Championship (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Lexington are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 11-9. Oakland Roots vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 11.

În ultimele 3 întâlniri directe, Lexington a câștigat de 2 ori, Oakland Roots o dată. Ultima: Lexington - Oakland Roots 2-0, pe 23 iulie 2026.

Lexington pleacă favorită, la cota 1.77. Egalul e la 3.75, iar Oakland Roots la 3.85. Fără marja caselor, asta înseamnă 52% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.67, iar GG la 1.64.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,0 pentru Lexington și 1,4 pentru Oakland Roots. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Lexington, modelul calculează 52%. Cota de 1.77 e sub cea corectă (1.92) și nu merită. Peste 2.5 goluri merită privit: 64% în model, iar 1.67 plătește peste cota corectă de 1.56. Ambele marchează (GG): 64% în model, cota corectă ar fi 1.56. Cota 1.64 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Lexington - Oakland Roots

Goluri estimate: 1,98 Lexington și 1,36 Oakland Roots, total 3,34. 1X2 în model: 52% · 22% · 26%. Peste 2,5: 64% (cotă corectă 1.56). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 36% · peste 2,5: 64% (verde).

Scoruri probabile

1-19,5%2-19,4%1-07,0%2-06,9%1-26,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Lexington. Lexington a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Oakland Roots. Oakland Roots a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,8 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză0-0
Cornere3-6
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startLexington · 1.77
Goluri estimate~3,3
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Lexington - Oakland Roots?

S-a jucat joi, 23 iulie, ora 02:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Lexington - Oakland Roots?

În USL Championship (SUA).

Cine era favorită în Lexington - Oakland Roots?

Lexington pleca favorită, la cota 1.77. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Lexington - Oakland Roots?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.

Alte meciuri din USL Championship

Toată liga →