Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

SUASUA · USL Championship

Lexington - Monterey Bay

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

SUAUSL Championship · SUA Final
Lexington
VEVÎÎ
Final3-2Pauză 2-2
Monterey Bay
ÎÎÎÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Lexington 62%Egal 22%Monterey Bay 17%

Lexington 3-2 Monterey Bay: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Lexington 3-2 Monterey Bay (pauză 2-2). Înainte de start, modelul dădea 52% pentru victoria lui Lexington, iar cotele fără marjă 62%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG a ieșit (62%). Scorul exact 3-2 avea 4,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 16 cornere (11-5) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Lexingtonîn meciMonterey Bay
11
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Lexington vs Monterey Bay

Lexington marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,0. Monterey Bay marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,2. La Monterey Bay, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Lexington 2, egal 1, Monterey Bay 1.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Lexingtonultimele 5Monterey Bay
1,40
Puncte / meci
0,20
1,6
Goluri marcate / meci
1,4
2,0
Goluri primite / meci
2,2
2
Victorii
0
60%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
80%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Lexington și ultimele 5 Monterey Bay, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Lexington2-1-2

V
Lexington - Monterey Bay02.08.26 · USL Championship
3-2
E
Tulsa - Lexington26.07.26 · USL Championship
0-0
V
Lexington - Oakland Roots23.07.26 · USL Championship
2-0
Î
Lexington - New Mexico United16.07.26 · USL Championship
1-4
Î
Louisville City - Lexington12.07.26 · Cupa USL
4-2

Monterey Bay0-1-4

Î
Lexington - Monterey Bay02.08.26 · USL Championship
3-2
Î
Monterey Bay - Orange County26.07.26 · USL Championship
1-2
Î
Phoenix Rising - Monterey Bay19.07.26 · USL Championship
3-2
Î
Monterey Bay - Las Vegas Lights12.07.26 · Cupa USL
2-3
E
San Antonio - Monterey Bay05.07.26 · USL Championship
0-0

Întâlniri directe Lexington - Monterey Bay

Lexington 2Egal 1Monterey Bay 1
V
Lexington - Monterey Bay02.08.2026 · pauză 2-2
3-2
V
Lexington - Monterey Bay09.05.2026 · pauză 2-0
3-1
Î
Monterey Bay - Lexington08.06.2025 · pauză 1-1
2-1
E
Lexington - Monterey Bay20.04.2025 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Lexington. 3 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Lexington - Monterey Bay

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Lexington1.4862% fără marjă
X · Egal4.2022% fără marjă
2 · Monterey Bay5.5017% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.13
X2 2.17
12 1.20

Goluri

Peste 1.5 1.20
Sub 2.5 2.00
Peste 2.5 1.71

Ambele marchează

GG Da 1.77
GG Nu 1.95

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.47
Pauză peste 1.5 2.42

Analiza de dinainte de meci

Lexington - Monterey Bay s-a jucat duminică, 2 august, în USL Championship (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Lexington vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 10. Monterey Bay n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. Golaveraj: 7-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, Lexington a câștigat de 2 ori, Monterey Bay o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Lexington - Monterey Bay 3-2, pe 2 august 2026.

Casele o dau favorită pe Lexington, la 1.48, cu egalul la 4.20. Fără marja caselor, asta înseamnă 62% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.71, iar GG la 1.77.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,9 pentru Lexington și 1,3 pentru Monterey Bay. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 52% la victorie, față de 62%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Lexington, modelul calculează 52%. Cota de 1.48 e sub cea corectă (1.92) și nu merită. Peste 2.5 goluri merită privit: 62% în model, iar 1.71 plătește peste cota corectă de 1.61. Ambele marchează (GG): 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Casele dau 1.77, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Lexington - Monterey Bay

Goluri estimate: 1,92 Lexington și 1,30 Monterey Bay, total 3,22. 1X2 în model: 52% · 22% · 26%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,0%2-19,6%1-07,7%2-07,4%1-26,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Lexington. Lexington a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Monterey Bay. Monterey Bay a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,6 goluri, după cote 2,8. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză2-2
Cornere11-5
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startLexington · 1.48
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Lexington - Monterey Bay?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 02:00 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat Lexington - Monterey Bay?

În USL Championship (SUA).

Cine era favorită în Lexington - Monterey Bay?

Lexington pleca favorită, la cota 1.48. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în Lexington - Monterey Bay?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din USL Championship

Toată liga →