Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

SUASUA · USL Championship

Lexington - Las Vegas Lights

Statistici și rezultat final · duminică, 23 august

SUAUSL Championship · SUA Final
Lexington
VÎVVE
Final2-0Pauză 0-0
Las Vegas Lights
ÎVVEE
Șanse înainte de meci, după cote
Lexington 54%Egal 24%Las Vegas Lights 21%

Lexington 2-0 Las Vegas Lights: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Lexington 2-0 Las Vegas Lights (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 49% pentru victoria lui Lexington, iar cotele fără marjă 54%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,3 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 61%), iar GG n-a ieșit (NG avea 56%). Scorul exact 2-0 avea 10,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (6-2) și 7 cartonașe galbene (4-3).

Lexingtonîn meciLas Vegas Lights
6
Cornere
2
4
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Lexington vs Las Vegas Lights

Lexington marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,6. Las Vegas Lights marchează și primește câte 0,8 goluri pe meci. La Lexington, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Lexington 1, egal 1, Las Vegas Lights 2.

~2,3goluri estimate
39%peste 2,5 goluri
44%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Lexingtonultimele 5Las Vegas Lights
2,00
Puncte / meci
1,60
1,2
Goluri marcate / meci
0,8
0,6
Goluri primite / meci
0,8
3
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
20%
20%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Lexington și ultimele 5 Las Vegas Lights, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Lexington3-1-1

V
Lexington - Las Vegas Lights23.08.26 · USL Championship
2-0
Î
Sacramento Republic - Lexington16.08.26 · USL Championship
1-0
V
Lexington - Phoenix Rising09.08.26 · USL Championship
1-0
V
Lexington - Monterey Bay02.08.26 · USL Championship
3-2
E
Tulsa - Lexington26.07.26 · USL Championship
0-0

Las Vegas Lights2-2-1

Î
Lexington - Las Vegas Lights23.08.26 · USL Championship
2-0
V
Las Vegas Lights - Brooklyn FC16.08.26 · USL Championship
2-1
V
Miami FC - Las Vegas Lights09.08.26 · USL Championship
0-1
E
Las Vegas Lights - Oakland Roots06.08.26 · USL Championship
0-0
E
Las Vegas Lights - Phoenix Rising02.08.26 · USL Championship
1-1

Întâlniri directe Lexington - Las Vegas Lights

Lexington 1Egal 1Las Vegas Lights 2
V
Lexington - Las Vegas Lights23.08.2026 · pauză 0-0
2-0
Î
Las Vegas Lights - Lexington03.05.2026 · pauză 2-1
2-1
Î
Las Vegas Lights - Lexington31.08.2025 · pauză 1-0
1-0
E
Lexington - Las Vegas Lights13.04.2025 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Lexington. 1 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Lexington - Las Vegas Lights

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Lexington1.6854% fără marjă
X · Egal3.7524% fără marjă
2 · Las Vegas Lights4.3021% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.16
X2 2.05
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.02
Peste 2.5 1.70

Ambele marchează

GG Da 1.72
GG Nu 2.00

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.47
Pauză peste 1.5 2.42

Cornere

Sub 9.5 1.76
Peste 9.5 1.95

Analiza de dinainte de meci

Lexington - Las Vegas Lights s-a jucat duminică, 23 august, în USL Championship (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Lexington vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 3. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Las Vegas Lights are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 4-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 4 întâlniri directe, Lexington a câștigat o dată, Las Vegas Lights de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,5 goluri în medie. Ultima: Lexington - Las Vegas Lights 2-0, pe 23 august 2026.

Casele o dau favorită pe Lexington, la 1.68, cu egalul la 3.75. Fără marja caselor, asta înseamnă 54% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.70, iar GG la 1.72.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,4 pentru Lexington și 0,9 pentru Las Vegas Lights. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 76% în model, dar la 1.16 plătește sub cota corectă de 1.32. Sub 2.5 goluri: 61% în model, cota corectă ar fi 1.64. Casele dau 2.02, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Lexington - Las Vegas Lights

Goluri estimate: 1,40 Lexington și 0,87 Las Vegas Lights, total 2,27. 1X2 în model: 49% · 27% · 24%. Peste 2,5: 39% (cotă corectă 2.56). GG: 44% (cotă corectă 2.27). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

10%0
24%1
27%2
20%3
11%4
8%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 61% · peste 2,5: 39% (verde).

Scoruri probabile

1-014,5%1-112,6%0-010,3%2-010,1%0-19,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,7 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză0-0
Cornere6-2
Cartonașe galbene4-3
Favorită la startLexington · 1.68
Goluri estimate~2,3
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Lexington - Las Vegas Lights?

S-a jucat duminică, 23 august, ora 02:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Lexington - Las Vegas Lights?

În USL Championship (SUA).

Cine era favorită în Lexington - Las Vegas Lights?

Lexington pleca favorită, la cota 1.68. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Lexington - Las Vegas Lights?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,3.

Alte meciuri din USL Championship

Toată liga →