Spania · U19 Division de Honor Juvenil
Levante UD U19 – San Francisco U19
Ultimele 5 / 5: Levante UD U19 marchează 1.4 și primește 1.2. San Francisco U19 1.2 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 67% · Egal 19% · Oaspete 15%
Goluri / meci
1.4 + 1.2
Peste 2.5
1.39 · forma 20% / 40%
GG
Da 1.63 · Nu 2.15
Analiză Levante UD U19 – San Francisco U19
Levante UD U19 o primește pe San Francisco U19 duminică, 18 octombrie, ora 17:30 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Levante UD U19 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. San Francisco U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 5 goluri primite (1,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.34 / 4.75 / 6.10. După ce scoatem marja (aproximativ 12,1% pe piața asta), rămân 67% pentru Levante UD U19, 19% pentru egal și 15% pentru San Francisco U19. Favorită e Levante UD U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.39 și sub 2.5 la 2.62, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.63 și Nu la 2.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,20) și cele deduse din cote (2,35 – 1,02) și ajunge la 1,77 goluri estimate pentru Levante UD U19 și 1,11 pentru San Francisco U19, adică 2,88 în total. Cu aceste valori, Levante UD U19 câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 23%, iar San Francisco U19 câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Levante UD U19 | San Francisco U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 20% | 40% |
| % GG | 80% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,77 | 1,11 |
| Șanse de victorie (model) | 53% | 24% |
Goluri estimate
1,77 – 1,11 · total 2,88
1X2 model
53% · 23% · 24%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Levante UD . ↓ / San Francis. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,6 | 6,2 | 3,5 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 9,9 | 11,0 | 6,1 | 2,3 | 0,6 | 0,1 |
| 2 | 8,8 | 9,8 | 5,4 | 2,0 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 5,2 | 5,8 | 3,2 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 2,3 | 2,5 | 1,4 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,8 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Levante UD U19, coloane = goluri San Francisco U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,40 goluri, cotele doar 3,36. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Levante UD U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Levante UD U19 are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.34 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Levante UD U19 – San Francisco U19?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Levante UD U19 – San Francisco U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Levante UD U19 – San Francisco U19?
Cotele 1X2 sunt 1.34 / 4.75 / 6.10. Fără marjă, asta înseamnă 67% pentru Levante UD U19, 19% egal și 15% pentru San Francisco U19, cu Levante UD U19 favorită la cota 1.34.
Câte goluri se așteaptă în Levante UD U19 – San Francisco U19?
Modelul nostru estimează 2,88 goluri (1,77 pentru Levante UD U19, 1,11 pentru San Francisco U19). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.