Spania · U19 Division de Honor Juvenil
Torrent CF U19 – Murcia Promises CF U19
Ultimele 5 / 5: Torrent CF U19 marchează 1.8 și primește 1.2. Murcia Promises CF U19 0.8 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 43% · Egal 27% · Oaspete 30%
Goluri / meci
1.8 + 0.8
Peste 2.5
1.69 · forma 20% / 20%
GG
Da 1.59 · Nu 2.22
Analiză Torrent CF U19 – Murcia Promises CF U19
Torrent CF U19 – Murcia Promises CF U19 se joacă acum, în U19 Division de Honor Juvenil (Spania), cu start sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.
Torrent CF U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Murcia Promises CF U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 5 goluri primite (0,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Torrent CF U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.35 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 43% pentru Torrent CF U19, 27% pentru egal și 30% pentru Murcia Promises CF U19. Favorită e Torrent CF U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.69 și sub 2.5 la 2.05, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.59 și Nu la 2.22.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,00) și cele deduse din cote (1,58 – 1,30) și ajunge la 1,49 goluri estimate pentru Torrent CF U19 și 1,15 pentru Murcia Promises CF U19, adică 2,64 în total. Cu aceste valori, Torrent CF U19 câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Murcia Promises CF U19 câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,2%.
| Indicator | Torrent CF U19 | Murcia Promises CF U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,60 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 20% | 20% |
| % GG | 60% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 1,49 | 1,15 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 29% |
Goluri estimate
1,49 – 1,15 · total 2,64
1X2 model
45% · 26% · 29%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Torrent CF . ↓ / Murcia Prom. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,1 | 8,2 | 4,7 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 10,6 | 12,2 | 7,0 | 2,7 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 7,9 | 9,1 | 5,2 | 2,0 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 3,9 | 4,5 | 2,6 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,5 | 1,7 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,4 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Torrent CF U19, coloane = goluri Murcia Promises CF U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.29 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Torrent CF U19 – Murcia Promises CF U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Torrent CF U19 – Murcia Promises CF U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Torrent CF U19 – Murcia Promises CF U19?
Cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.35 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru Torrent CF U19, 27% egal și 30% pentru Murcia Promises CF U19, cu Torrent CF U19 favorită la cota 2.12.
Câte goluri se așteaptă în Torrent CF U19 – Murcia Promises CF U19?
Modelul nostru estimează 2,64 goluri (1,49 pentru Torrent CF U19, 1,15 pentru Murcia Promises CF U19). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.