Spania · U19 Division de Honor Juvenil
Getafe U19 – Atletico Madrid U19
Ultimele 5 / 5: Getafe U19 marchează 2.4 și primește 0.2. Atletico Madrid U19 2.4 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 26% · Egal 24% · Oaspete 50%
Goluri / meci
2.4 + 2.4
Peste 2.5
1.61 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.60 · Nu 2.20
Analiză Getafe U19 – Atletico Madrid U19
Getafe U19 o primește pe Atletico Madrid U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Getafe U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 1 gol primite (2,4 marcate și 0,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Atletico Madrid U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 7 goluri primite (2,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Getafe U19 a câștigat 1, Atletico Madrid U19 a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 12.04.2026, s-a terminat Atletico Madrid U19 3–3 Getafe U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.50 / 3.70 / 1.82. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 26% pentru Getafe U19, 24% pentru egal și 50% pentru Atletico Madrid U19. Favorită e Atletico Madrid U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.61 și sub 2.5 la 2.15, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.60 și Nu la 2.20.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 1,30) și cele deduse din cote (1,22 – 1,76) și ajunge la 1,56 goluri estimate pentru Getafe U19 și 1,53 pentru Atletico Madrid U19, adică 3,09 în total. Cu aceste valori, Getafe U19 câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Atletico Madrid U19 câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Getafe U19 | Atletico Madrid U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 1 (0,2) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 0% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,56 | 1,53 |
| Șanse de victorie (model) | 39% | 37% |
Goluri estimate
1,56 – 1,53 · total 3,09
1X2 model
39% · 24% · 37%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Getafe U19 ↓ / Atletico Ma. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,6 | 7,0 | 5,3 | 2,7 | 1,0 | 0,3 |
| 1 | 7,1 | 10,9 | 8,3 | 4,2 | 1,6 | 0,5 |
| 2 | 5,5 | 8,5 | 6,5 | 3,3 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 2,9 | 4,4 | 3,4 | 1,7 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 1,1 | 1,7 | 1,3 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Getafe U19, coloane = goluri Atletico Madrid U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Getafe U19 39%, egal 24%, Atletico Madrid U19 37%. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.61 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.60 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,9%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.20, pentru care modelul calculează 38%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 12.04.26 | Atletico Madrid U19 – Getafe U19 | 2–2 | 3–3 |
| 06.12.25 | Getafe U19 – Atletico Madrid U19 | 0–0 | 0–1 |
| 09.03.25 | Getafe U19 – Atletico Madrid U19 | 1–0 | 1–0 |
| 27.10.24 | Atletico Madrid U19 – Getafe U19 | — | 5–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Getafe U19 – Atletico Madrid U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Getafe U19 – Atletico Madrid U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Getafe U19 – Atletico Madrid U19?
Cotele 1X2 sunt 3.50 / 3.70 / 1.82. Fără marjă, asta înseamnă 26% pentru Getafe U19, 24% egal și 50% pentru Atletico Madrid U19, cu Atletico Madrid U19 favorită la cota 1.82.
Câte goluri se așteaptă în Getafe U19 – Atletico Madrid U19?
Modelul nostru estimează 3,09 goluri (1,56 pentru Getafe U19, 1,53 pentru Atletico Madrid U19). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.