Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

SpaniaSpania · U19 Division de Honor Juvenil

CE Sabadell U19 – Osasuna U19

CE Sabadell U19
VVEEV
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Osasuna U19
ÎVVÎÎ
12.02 X3.55 23.00
1X1.29 X21.62 121.21

Ultimele 5 / 5: CE Sabadell U19 marchează 2.6 și primește 1.8. Osasuna U19 2.0 / 2.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 45% · Egal 25% · Oaspete 30%

Goluri / meci

2.6 + 2.0

Peste 2.5

1.62 · forma 80% / 100%

GG

Da 1.56 · Nu 2.27

Analiză CE Sabadell U19 – Osasuna U19

CE Sabadell U19 o primește pe Osasuna U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

CE Sabadell U19 are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 9 goluri primite (2,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Osasuna U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 13 goluri primite (2,0 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, CE Sabadell U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.55 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 45% pentru CE Sabadell U19, 25% pentru egal și 30% pentru Osasuna U19. Favorită e CE Sabadell U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.62 și sub 2.5 la 2.15, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.56 și Nu la 2.27.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,60 – 1,90) și cele deduse din cote (1,65 – 1,32) și ajunge la 2,13 goluri estimate pentru CE Sabadell U19 și 1,61 pentru Osasuna U19, adică 3,74 în total. Cu aceste valori, CE Sabadell U19 câștigă în 50% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Osasuna U19 câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 72%, GG are 71%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,7%.

Statistici-cheie
IndicatorCE Sabadell U19Osasuna U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-2-02-0-3
Puncte / meci2,201,20
Goluri marcate (medie)13 (2,6)10 (2,0)
Goluri primite (medie)9 (1,8)13 (2,6)
% Peste 2.580%100%
% GG80%80%
Goluri estimate (model)2,131,61
Șanse de victorie (model)50%29%

Goluri estimate

2,13 – 1,61 · total 3,74

1X2 model

50% · 21% · 29%

Peste 2.5 model

72% · cotă corectă 1.39

GG model

71% · cotă corectă 1.41

Distribuția golurilor
2%0
9%1
17%2
21%3
19%4
32%5+

Sub 2.5: 28% · Peste 2.5: 72% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
CE Sabadell. ↓ / Osasuna U19 →012345
0 2,4 3,8 3,1 1,7 0,7 0,2
1 5,1 8,1 6,6 3,5 1,4 0,5
2 5,4 8,7 7,0 3,7 1,5 0,5
3 3,8 6,2 5,0 2,7 1,1 0,3
4 2,0 3,3 2,6 1,4 0,6 0,2
5 0,9 1,4 1,1 0,6 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CE Sabadell U19, coloane = goluri Osasuna U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: CE Sabadell U19. CE Sabadell U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Osasuna U19. Osasuna U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,50 goluri, cotele doar 2,97. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie CE Sabadell U19 are 50% în model (cotă corectă 2.00), iar cota 2.02 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.62 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.56 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.6
Goluri / meci
2.0
1.8
Primite / meci
2.6
60%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
100%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe CE Sabadell U19 – Osasuna U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă CE Sabadell U19 – Osasuna U19?

Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre CE Sabadell U19 – Osasuna U19?

Cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.55 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru CE Sabadell U19, 25% egal și 30% pentru Osasuna U19, cu CE Sabadell U19 favorită la cota 2.02.

Câte goluri se așteaptă în CE Sabadell U19 – Osasuna U19?

Modelul nostru estimează 3,74 goluri (2,13 pentru CE Sabadell U19, 1,61 pentru Osasuna U19). Peste 2.5 goluri are 72%, GG are 71%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din U19 Division de Honor Juvenil
17.10
13:00
Eibar U19 – Alaves Youth U19 2.772.20