Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

SUASUA · USL Championship

Las Vegas Lights - Phoenix Rising

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

SUAUSL Championship · SUA Final
Las Vegas Lights
EVVVÎ
Final1-1Pauză 1-1
Phoenix Rising
EEVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Las Vegas Lights 36%Egal 27%Phoenix Rising 36%

Las Vegas Lights 1-1 Phoenix Rising: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Las Vegas Lights 1-1 Phoenix Rising (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 25% pentru egalul, iar cotele fără marjă 27%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,8 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 47%), iar GG a ieșit (57%). Scorul exact 1-1 avea 11,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (6-5) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Las Vegas Lightsîn meciPhoenix Rising
6
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Las Vegas Lights vs Phoenix Rising

Las Vegas Lights marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,2. Phoenix Rising marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,6. Ultimele 5 întâlniri directe: Las Vegas Lights 1, egal 3, Phoenix Rising 1.

~2,8goluri estimate
53%peste 2,5 goluri
57%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Las Vegas Lightsultimele 5Phoenix Rising
2,00
Puncte / meci
1,00
1,6
Goluri marcate / meci
1,2
1,2
Goluri primite / meci
1,6
3
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Las Vegas Lights și ultimele 5 Phoenix Rising, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Las Vegas Lights3-1-1

E
Las Vegas Lights - Phoenix Rising02.08.26 · USL Championship
1-1
V
Detroit City - Las Vegas Lights26.07.26 · USL Championship
0-1
V
San Antonio - Las Vegas Lights19.07.26 · USL Championship
1-2
V
Monterey Bay - Las Vegas Lights12.07.26 · Cupa USL
2-3
Î
Las Vegas Lights - El Paso Locomotive05.07.26 · USL Championship
1-2

Phoenix Rising1-2-2

E
Las Vegas Lights - Phoenix Rising02.08.26 · USL Championship
1-1
E
Phoenix Rising - Hartford Athletic26.07.26 · USL Championship
0-0
V
Phoenix Rising - Monterey Bay19.07.26 · USL Championship
3-2
Î
AV Alta FC - Phoenix Rising12.07.26 · Cupa USL
2-1
Î
Colorado Springs Switchbacks - Phoenix Rising05.07.26 · USL Championship
3-1

Întâlniri directe Las Vegas Lights - Phoenix Rising

Las Vegas Lights 1Egal 3Phoenix Rising 1
E
Las Vegas Lights - Phoenix Rising02.08.2026 · pauză 1-1
1-1
E
Phoenix Rising - Las Vegas Lights06.09.2025 · pauză 0-0
0-0
Î
Las Vegas Lights - Phoenix Rising29.05.2025 · pauză 0-1
0-1
V
Phoenix Rising - Las Vegas Lights29.09.2024 · pauză 0-0
1-2
E
Las Vegas Lights - Phoenix Rising02.06.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Las Vegas Lights. 1 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Las Vegas Lights - Phoenix Rising

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Las Vegas Lights2.5236% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Phoenix Rising2.5236% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.42
X2 1.46
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.18
Sub 2.5 2.02
Peste 2.5 1.69

Ambele marchează

GG Da 1.59
GG Nu 2.20

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.46
Pauză peste 1.5 2.45

Analiza de dinainte de meci

Las Vegas Lights - Phoenix Rising s-a jucat duminică, 2 august, în USL Championship (SUA). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Las Vegas Lights are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 8-6. Phoenix Rising vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 8.

În ultimele 5 întâlniri directe, Las Vegas Lights a câștigat o dată, Phoenix Rising o dată, iar trei meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,2 goluri în medie. Ultima: Las Vegas Lights - Phoenix Rising 1-1, pe 2 august 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.52 pentru gazde, 2.52 pentru oaspeți și 3.40 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.69, iar GG la 1.59.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Las Vegas Lights și 1,3 pentru Phoenix Rising. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Las Vegas Lights are 42%, Phoenix Rising 33%. Peste 1.5 goluri: 77% în model, cota corectă ar fi 1.30. La 1.18, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Las Vegas Lights - Phoenix Rising

Goluri estimate: 1,51 Las Vegas Lights și 1,31 Phoenix Rising, total 2,82. 1X2 în model: 42% · 25% · 33%. Peste 2,5: 53% (cotă corectă 1.89). GG: 57% (cotă corectă 1.75). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 47% · peste 2,5: 53% (verde).

Scoruri probabile

1-111,8%1-09,0%2-18,9%0-17,8%1-27,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Phoenix Rising. Phoenix Rising a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,2 goluri, iar modelul estimează acum 2,8.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-1
Cornere6-5
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startLas Vegas Lights · 2.52
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Las Vegas Lights - Phoenix Rising?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 05:30 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Las Vegas Lights - Phoenix Rising?

În USL Championship (SUA).

Unde s-a jucat Las Vegas Lights - Phoenix Rising?

Pe Cashman Field, în Las Vegas, Nevada, duminică, 2 august, ora 05:30 (ora României).

Cine era favorită în Las Vegas Lights - Phoenix Rising?

Niciuna clar: cotele erau 2.52 la gazde și 2.52 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Las Vegas Lights - Phoenix Rising?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din USL Championship

Toată liga →