Las Palmas C – Mensajero
Ultimele 5 / 5: Las Palmas C marchează 1.8 și primește 1.2. Mensajero 1.2 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 44% · Egal 28% · Oaspete 28%
Goluri / meci
1.8 + 1.2
Peste 2.5
1.90 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.78 · Nu 1.92
Analiză Las Palmas C – Mensajero
Las Palmas C o primește pe Mensajero sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Las Palmas C are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Mensajero are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 4 goluri primite (1,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Las Palmas C a câștigat 0, Mensajero a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 01.03.2026, s-a terminat Mensajero 3–1 Las Palmas C.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.20 / 3.25. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 44% pentru Las Palmas C, 28% pentru egal și 28% pentru Mensajero. Favorită e Las Palmas C. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.80, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.78 și Nu la 1.92.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,20) și cele deduse din cote (1,48 – 1,13) și ajunge la 1,39 goluri estimate pentru Las Palmas C și 1,17 pentru Mensajero, adică 2,56 în total. Cu aceste valori, Las Palmas C câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Mensajero câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,6%.
| Indicator | Las Palmas C | Mensajero |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,60 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,39 | 1,17 |
| Șanse de victorie (model) | 42% | 32% |
Goluri estimate
1,39 – 1,17 · total 2,56
1X2 model
42% · 26% · 32%
Peste 2.5 model
47% · cotă corectă 2.13
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 53% · Peste 2.5: 47% · total goluri în 90 de minute
| Las Palmas C ↓ / Mensajero → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,7 | 9,0 | 5,3 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 1 | 10,7 | 12,6 | 7,4 | 2,9 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 7,5 | 8,7 | 5,1 | 2,0 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 3,5 | 4,0 | 2,4 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,2 | 1,4 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Las Palmas C, coloane = goluri Mensajero.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 01.03.26 | Mensajero – Las Palmas C | 1–1 | 3–1 |
| 18.10.25 | Las Palmas C – Mensajero | 0–0 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Las Palmas C – Mensajero?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Las Palmas C – Mensajero?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Las Palmas C – Mensajero?
Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.20 / 3.25. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Las Palmas C, 28% egal și 28% pentru Mensajero, cu Las Palmas C favorită la cota 2.05.
Câte goluri se așteaptă în Las Palmas C – Mensajero?
Modelul nostru estimează 2,56 goluri (1,39 pentru Las Palmas C, 1,17 pentru Mensajero). Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.