Laredo – Guarnizo
Ultimele 5 / 5: Laredo marchează 2.6 și primește 0.0. Guarnizo 1.2 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 65% · Egal 21% · Oaspete 13%
Goluri / meci
2.6 + 1.2
Peste 2.5
1.67 · forma 40% / 40%
GG
Da 2.10 · Nu 1.66
Analiză Laredo – Guarnizo
Laredo o primește pe Guarnizo sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Laredo are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 0 goluri primite (2,6 marcate și 0,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Guarnizo are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Laredo stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Laredo a câștigat 3, Guarnizo a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 17.01.2026, s-a terminat Guarnizo 2–3 Laredo.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.37 / 4.20 / 6.80. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 65% pentru Laredo, 21% pentru egal și 13% pentru Guarnizo. Favorită e Laredo. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.67 și sub 2.5 la 2.07, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.10 și Nu la 1.66.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 0,60) și cele deduse din cote (2,07 – 0,83) și ajunge la 2,09 goluri estimate pentru Laredo și 0,71 pentru Guarnizo, adică 2,80 în total. Cu aceste valori, Laredo câștigă în 69% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Guarnizo câștigă în 12%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 13,3%.
| Indicator | Laredo | Guarnizo |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 5-0-0 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 3,00 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 0 (0,0) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 0% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 3 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,09 | 0,71 |
| Șanse de victorie (model) | 69% | 12% |
Goluri estimate
2,09 – 0,71 · total 2,80
1X2 model
69% · 19% · 12%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| Laredo ↓ / Guarnizo → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,1 | 4,3 | 1,5 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 12,7 | 9,0 | 3,2 | 0,8 | 0,1 | 0,0 |
| 2 | 13,3 | 9,4 | 3,3 | 0,8 | 0,1 | 0,0 |
| 3 | 9,3 | 6,6 | 2,3 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 4,8 | 3,4 | 1,2 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 2,0 | 1,4 | 0,5 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Laredo, coloane = goluri Guarnizo.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Guarnizo. Guarnizo primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Laredo are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–0 (13,3%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.01.26 | Guarnizo – Laredo | 0–2 | 2–3 |
| 07.09.25 | Laredo – Guarnizo | 0–0 | 2–0 |
| 09.08.25 | Guarnizo – Laredo | — | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Laredo – Guarnizo?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Laredo – Guarnizo?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Laredo – Guarnizo?
Cotele 1X2 sunt 1.37 / 4.20 / 6.80. Fără marjă, asta înseamnă 65% pentru Laredo, 21% egal și 13% pentru Guarnizo, cu Laredo favorită la cota 1.37.
Câte goluri se așteaptă în Laredo – Guarnizo?
Modelul nostru estimează 2,80 goluri (2,09 pentru Laredo, 0,71 pentru Guarnizo). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 2–0.