Vineri16 octombrie
Live 75 Pune pont

ChinaChina · Super League (F)

Jiangsu FC (F) – Shanghai Shengli (F)

Jiangsu FC (F)
ÎÎÎVÎ
12:00 Sâmbătă, 17 octombrie
12.75 X3.05 22.40
1X1.45 X21.34 121.28

Ultimele 5 / 5: Jiangsu FC (F) marchează 0.6 și primește 1.4. Shanghai Shengli (F) 1.2 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 33% · Egal 30% · Oaspete 38%

Goluri / meci

0.6 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 40% / 40%

GG

—

Analiză Jiangsu FC (F) – Shanghai Shengli (F)

Jiangsu FC (F) o primește pe Shanghai Shengli (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Super League (F) (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Jiangsu FC (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 7 goluri primite (0,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Shanghai Shengli (F) are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Shanghai Shengli (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Jiangsu FC (F) a câștigat 0, Shanghai Shengli (F) a câștigat 1, iar 4 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 28.06.2026, s-a terminat Shanghai Shengli (F) 2–1 Jiangsu FC (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.05 / 2.40. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 33% pentru Jiangsu FC (F), 30% pentru egal și 38% pentru Shanghai Shengli (F). Piața vede un meci echilibrat.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,90 goluri estimate pentru Jiangsu FC (F) și 1,30 pentru Shanghai Shengli (F), adică 2,20 în total. Cu aceste valori, Jiangsu FC (F) câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Shanghai Shengli (F) câștigă în 46%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 14,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorJiangsu FC (F)Shanghai Shengli (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-41-3-1
Puncte / meci0,601,20
Goluri marcate (medie)3 (0,6)6 (1,2)
Goluri primite (medie)7 (1,4)6 (1,2)
% Peste 2.540%40%
% GG40%100%
Victorii H2H (5 meciuri)01
Goluri estimate (model)0,901,30
Șanse de victorie (model)26%46%

Goluri estimate

0,90 – 1,30 · total 2,20

1X2 model

26% · 28% · 46%

Peste 2.5 model

38% · cotă corectă 2.63

GG model

43% · cotă corectă 2.33

Distribuția golurilor
11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Jiangsu FC . ↓ / Shanghai Sh. →012345
0 11,1 14,4 9,4 4,1 1,3 0,3
1 10,0 13,0 8,4 3,7 1,2 0,3
2 4,5 5,8 3,8 1,6 0,5 0,1
3 1,3 1,8 1,1 0,5 0,2 0,0
4 0,3 0,4 0,3 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Jiangsu FC (F), coloane = goluri Shanghai Shengli (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.34 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 0–1 (14,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.2
1.4
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
40%
40%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Jiangsu FC (F) – Shanghai Shengli (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Jiangsu FC (F) – Shanghai Shengli (F)?

Meciul face parte din Super League (F) (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Jiangsu FC (F) – Shanghai Shengli (F)?

Cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.05 / 2.40. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Jiangsu FC (F), 30% egal și 38% pentru Shanghai Shengli (F), deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Jiangsu FC (F) – Shanghai Shengli (F)?

Modelul nostru estimează 2,20 goluri (0,90 pentru Jiangsu FC (F), 1,30 pentru Shanghai Shengli (F)). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Super League (F)