Changchun Dazhong (F) – Guangxi Pingguo (F)
Ultimele 5 / 5: Changchun Dazhong (F) marchează 0.8 și primește 1.2. Guangxi Pingguo (F) 0.4 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 29% · Oaspete 23%
Goluri / meci
0.8 + 0.4
Peste 2.5
— · forma 40% / 20%
GG
—
Analiză Changchun Dazhong (F) – Guangxi Pingguo (F)
Changchun Dazhong (F) o primește pe Guangxi Pingguo (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00 (ora României), în Super League (F) (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Changchun Dazhong (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Guangxi Pingguo (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 6 goluri primite (0,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Changchun Dazhong (F) a câștigat 1, Guangxi Pingguo (F) a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 1. Ultima întâlnire, pe 09.05.2026, s-a terminat Changchun Dazhong (F) 1–0 Guangxi Dening (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.15 / 4.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 49% pentru Changchun Dazhong (F), 29% pentru egal și 23% pentru Guangxi Pingguo (F). Favorită e Changchun Dazhong (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,00 goluri estimate pentru Changchun Dazhong (F) și 0,80 pentru Guangxi Pingguo (F), adică 1,80 în total. Cu aceste valori, Changchun Dazhong (F) câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 33%, iar Guangxi Pingguo (F) câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 27%, GG are 35%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 16,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Changchun Dazhong (F) | Guangxi Pingguo (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 60% | 20% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,00 | 0,80 |
| Șanse de victorie (model) | 39% | 28% |
Goluri estimate
1,00 – 0,80 · total 1,80
1X2 model
39% · 33% · 28%
Peste 2.5 model
27% · cotă corectă 3.70
GG model
35% · cotă corectă 2.86
Sub 2.5: 73% · Peste 2.5: 27% · total goluri în 90 de minute
| Changchun D. ↓ / Guangxi Pin. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 16,5 | 13,2 | 5,3 | 1,4 | 0,3 | 0,0 |
| 1 | 16,5 | 13,2 | 5,3 | 1,4 | 0,3 | 0,0 |
| 2 | 8,3 | 6,6 | 2,6 | 0,7 | 0,1 | 0,0 |
| 3 | 2,8 | 2,2 | 0,9 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 4 | 0,7 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Changchun Dazhong (F), coloane = goluri Guangxi Pingguo (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: Guangxi Pingguo (F). Guangxi Pingguo (F) a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Favorit fără formă. Changchun Dazhong (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 33% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.17 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Nu marchează ambele (NG) are 65% în model (cotă corectă 1.54). Scorul cel mai probabil: 0–0 (16,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.05.26 | Changchun Dazhong (F) – Guangxi Dening (F) | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Changchun Dazhong (F) – Guangxi Pingguo (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Changchun Dazhong (F) – Guangxi Pingguo (F)?
Meciul face parte din Super League (F) (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Changchun Dazhong (F) – Guangxi Pingguo (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.85 / 3.15 / 4.00. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru Changchun Dazhong (F), 29% egal și 23% pentru Guangxi Pingguo (F), cu Changchun Dazhong (F) favorită la cota 1.85.
Câte goluri se așteaptă în Changchun Dazhong (F) – Guangxi Pingguo (F)?
Modelul nostru estimează 1,80 goluri (1,00 pentru Changchun Dazhong (F), 0,80 pentru Guangxi Pingguo (F)). Peste 2.5 goluri are 27%, GG are 35%, iar cel mai probabil scor este 0–0.