Hinna – Viking 2
Ultimele 5 / 5: Hinna marchează 1.8 și primește 3.2. Viking 2 2.6 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 34% · Egal 20% · Oaspete 46%
Goluri / meci
1.8 + 2.6
Peste 2.5
— · forma 100% / 100%
GG
Da 1.21 · Nu 3.90
Analiză Hinna – Viking 2
Hinna o primește pe Viking 2 sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hinna are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 16 goluri primite (1,8 marcate și 3,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Viking 2 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 8 goluri primite (2,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Viking 2 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Hinna a câștigat 2, Viking 2 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat Viking 2 8–0 Hinna.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.67 / 4.50 / 1.95. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 34% pentru Hinna, 20% pentru egal și 46% pentru Viking 2. Favorită e Viking 2. Pentru GG, Da e la 1.21 și Nu la 3.90.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Hinna și 2,90 pentru Viking 2, adică 4,60 în total. Cu aceste valori, Hinna câștigă în 21% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Viking 2 câștigă în 62%. Peste 2.5 goluri are 84%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Hinna | Viking 2 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 13 (2,6) |
| Goluri primite (medie) | 16 (3,2) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 100% | 100% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 2,90 |
| Șanse de victorie (model) | 21% | 62% |
Goluri estimate
1,70 – 2,90 · total 4,60
1X2 model
21% · 17% · 62%
Peste 2.5 model
84% · cotă corectă 1.19
GG model
77% · cotă corectă 1.30
Sub 2.5: 16% · Peste 2.5: 84% · total goluri în 90 de minute
| Hinna ↓ / Viking 2 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,0 | 2,9 | 4,2 | 4,1 | 3,0 | 1,7 |
| 1 | 1,7 | 5,0 | 7,2 | 6,9 | 5,0 | 2,9 |
| 2 | 1,5 | 4,2 | 6,1 | 5,9 | 4,3 | 2,5 |
| 3 | 0,8 | 2,4 | 3,5 | 3,3 | 2,4 | 1,4 |
| 4 | 0,3 | 1,0 | 1,5 | 1,4 | 1,0 | 0,6 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hinna, coloane = goluri Viking 2.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hinna. Hinna primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Viking 2. Viking 2 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Viking 2 are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.95 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 84% în model (cotă corectă 1.19). Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,2%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 3.90, pentru care modelul calculează 23%.
GG
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.05.26 | Viking 2 – Hinna | 2–0 | 8–0 |
| 25.08.25 | Viking 2 – Hinna | — | 0–1 |
| 09.06.25 | Hinna – Viking 2 | — | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hinna – Viking 2?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hinna – Viking 2?
Meciul face parte din 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hinna – Viking 2?
Cotele 1X2 sunt 2.67 / 4.50 / 1.95. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru Hinna, 20% egal și 46% pentru Viking 2, cu Viking 2 favorită la cota 1.95.
Câte goluri se așteaptă în Hinna – Viking 2?
Modelul nostru estimează 4,60 goluri (1,70 pentru Hinna, 2,90 pentru Viking 2). Peste 2.5 goluri are 84%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 1–2.