Sâmbătă17 octombrie
Live 21 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 3.Division

Baerum – Ullern

Baerum
ÎÎÎÎÎ
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Ullern
ÎVÎVÎ
11.76 X4.35 23.20
1X1.25 X21.85 121.14

Ultimele 5 / 5: Baerum marchează 1.0 și primește 3.0. Ullern 1.6 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 51% · Egal 21% · Oaspete 28%

Goluri / meci

1.0 + 1.6

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

Da 1.23 · Nu 3.75

Analiză Baerum – Ullern

Baerum o primește pe Ullern sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Baerum are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 15 goluri primite (1,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Ullern are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 11 goluri primite (1,6 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Ullern stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Baerum a câștigat 4, Ullern a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 6. Ultima întâlnire, pe 06.04.2026, s-a terminat Ullern 0–3 Baerum.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.76 / 4.35 / 3.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 51% pentru Baerum, 21% pentru egal și 28% pentru Ullern. Favorită e Baerum. Pentru GG, Da e la 1.23 și Nu la 3.75.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Baerum și 2,30 pentru Ullern, adică 3,90 în total. Cu aceste valori, Baerum câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Ullern câștigă în 53%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 24 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorBaerumUllern
Meciuri analizate55
V-E-Î0-0-52-0-3
Puncte / meci0,001,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)8 (1,6)
Goluri primite (medie)15 (3,0)11 (2,2)
% Peste 2.580%80%
% GG80%60%
Victorii H2H (6 meciuri)40
Goluri estimate (model)1,602,30
Șanse de victorie (model)27%53%

Goluri estimate

1,60 – 2,30 · total 3,90

1X2 model

27% · 20% · 53%

Peste 2.5 model

75% · cotă corectă 1.33

GG model

72% · cotă corectă 1.39

Distribuția golurilor
2%0
8%1
15%2
20%3
20%4
35%5+

Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Baerum ↓ / Ullern →012345
0 2,0 4,7 5,4 4,1 2,4 1,1
1 3,2 7,4 8,6 6,6 3,8 1,7
2 2,6 6,0 6,9 5,3 3,0 1,4
3 1,4 3,2 3,7 2,8 1,6 0,7
4 0,6 1,3 1,5 1,1 0,6 0,3
5 0,2 0,4 0,5 0,4 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Baerum, coloane = goluri Ullern.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Baerum. Baerum primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Ullern. Ullern primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Baerum e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Ullern are 53% în model (cotă corectă 1.89), iar cota 3.20 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,6%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 3.75, pentru care modelul calculează 28%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.6
3.0
Primite / meci
2.2
0%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Baerum – Ullern?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Baerum – Ullern?

Meciul face parte din 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Baerum – Ullern?

Cotele 1X2 sunt 1.76 / 4.35 / 3.20. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Baerum, 21% egal și 28% pentru Ullern, cu Baerum favorită la cota 1.76.

Câte goluri se așteaptă în Baerum – Ullern?

Modelul nostru estimează 3,90 goluri (1,60 pentru Baerum, 2,30 pentru Ullern). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din 3.Division
17.10
13:00
Kongsvinger 2 – Fauske/Sprint 1.603.85
17.10
13:30
Forde – Djerv 1919 4.101.53
17.10
14:00
Nordstrand – Heming 2.951.90
17.10
14:00
Grei – Gamle Oslo 3.551.66
17.10
14:30
Konnerud – Asker 6.301.26
17.10
15:00
Madla – Staal Jorpeland 1.227.60