Sâmbătă17 octombrie
Live 16 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 3.Division

Nordstrand – Heming

Nordstrand
ÎÎÎVE
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Heming
EEVVV
12.95 X4.10 21.90
1X1.70 X21.32 121.15

Ultimele 5 / 5: Nordstrand marchează 1.2 și primește 1.2. Heming 3.8 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 31% · Egal 22% · Oaspete 47%

Goluri / meci

1.2 + 3.8

Peste 2.5

1.21 · forma 40% / 100%

GG

Da 1.27 · Nu 3.45

Analiză Nordstrand – Heming

Nordstrand o primește pe Heming sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Nordstrand are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Heming are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 19 goluri marcate și 9 goluri primite (3,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Heming stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 04.04.2026, Heming 3–0 Nordstrand. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.95 / 4.10 / 1.90. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 31% pentru Nordstrand, 22% pentru egal și 47% pentru Heming. Favorită e Heming. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.21 și sub 2.5 la 3.55, adică 75% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.27 și Nu la 3.45.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 2,50) și cele deduse din cote (1,73 – 2,16) și ajunge la 1,61 goluri estimate pentru Nordstrand și 2,33 pentru Heming, adică 3,94 în total. Cu aceste valori, Nordstrand câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Heming câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,5%.

Statistici-cheie
IndicatorNordstrandHeming
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-33-2-0
Puncte / meci0,802,20
Goluri marcate (medie)6 (1,2)19 (3,8)
Goluri primite (medie)6 (1,2)9 (1,8)
% Peste 2.540%100%
% GG20%80%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,612,33
Șanse de victorie (model)26%54%

Goluri estimate

1,61 – 2,33 · total 3,94

1X2 model

26% · 20% · 54%

Peste 2.5 model

75% · cotă corectă 1.33

GG model

72% · cotă corectă 1.39

Distribuția golurilor
2%0
8%1
15%2
20%3
19%4
36%5+

Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Nordstrand ↓ / Heming →012345
0 1,9 4,5 5,3 4,1 2,4 1,1
1 3,1 7,3 8,5 6,6 3,8 1,8
2 2,5 5,9 6,8 5,3 3,1 1,4
3 1,4 3,2 3,7 2,9 1,7 0,8
4 0,5 1,3 1,5 1,1 0,7 0,3
5 0,2 0,4 0,5 0,4 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Nordstrand, coloane = goluri Heming.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Heming. Heming primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Heming are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 1.90 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,5%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 3.45, pentru care modelul calculează 28%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
3.8
1.2
Primite / meci
1.8
20%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
100%
20%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Nordstrand – Heming?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Nordstrand – Heming?

Meciul face parte din 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Nordstrand – Heming?

Cotele 1X2 sunt 2.95 / 4.10 / 1.90. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Nordstrand, 22% egal și 47% pentru Heming, cu Heming favorită la cota 1.90.

Câte goluri se așteaptă în Nordstrand – Heming?

Modelul nostru estimează 3,94 goluri (1,61 pentru Nordstrand, 2,33 pentru Heming). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din 3.Division
17.10
13:00
Kongsvinger 2 – Fauske/Sprint 1.603.85
17.10
14:00
Grei – Gamle Oslo 3.551.66
17.10
14:30
Konnerud – Asker 6.301.26
17.10
15:00
Baerum – Ullern 1.763.20
17.10
15:00
Madla – Staal Jorpeland 1.227.50
17.10
15:00
Drobak Frogn – Elverum 2.702.02