Forde – Djerv 1919
Ultimele 5 / 5: Forde marchează 2.4 și primește 2.4. Djerv 1919 3.4 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 22% · Egal 19% · Oaspete 59%
Goluri / meci
2.4 + 3.4
Peste 2.5
1.19 · forma 100% / 80%
GG
Da 1.31 · Nu 3.15
Analiză Forde – Djerv 1919
Forde o primește pe Djerv 1919 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:30 (ora României), în 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Forde are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 12 goluri primite (2,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Djerv 1919 are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 6 goluri primite (3,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Djerv 1919 stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Forde a câștigat 1, Djerv 1919 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 01.05.2026, s-a terminat Djerv 1919 3–2 Forde.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.10 / 4.60 / 1.53. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 22% pentru Forde, 19% pentru egal și 59% pentru Djerv 1919. Favorită e Djerv 1919. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.19 și sub 2.5 la 3.70, adică 76% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.31 și Nu la 3.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 2,90) și cele deduse din cote (1,49 – 2,47) și ajunge la 1,65 goluri estimate pentru Forde și 2,69 pentru Djerv 1919, adică 4,34 în total. Cu aceste valori, Forde câștigă în 22% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Djerv 1919 câștigă în 60%. Peste 2.5 goluri are 81%, GG are 75%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,8%.
| Indicator | Forde | Djerv 1919 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 5-0-0 |
| Puncte / meci | 1,00 | 3,00 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 17 (3,4) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,65 | 2,69 |
| Șanse de victorie (model) | 22% | 60% |
Goluri estimate
1,65 – 2,69 · total 4,34
1X2 model
22% · 18% · 60%
Peste 2.5 model
81% · cotă corectă 1.23
GG model
75% · cotă corectă 1.33
Sub 2.5: 19% · Peste 2.5: 81% · total goluri în 90 de minute
| Forde ↓ / Djerv 1919 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,3 | 3,5 | 4,7 | 4,2 | 2,8 | 1,5 |
| 1 | 2,2 | 5,8 | 7,8 | 7,0 | 4,7 | 2,5 |
| 2 | 1,8 | 4,8 | 6,4 | 5,8 | 3,9 | 2,1 |
| 3 | 1,0 | 2,6 | 3,5 | 3,2 | 2,1 | 1,1 |
| 4 | 0,4 | 1,1 | 1,5 | 1,3 | 0,9 | 0,5 |
| 5 | 0,1 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Forde, coloane = goluri Djerv 1919.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Forde. Forde primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,70 goluri, cotele doar 3,96. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,0 goluri, față de 4,34 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Djerv 1919 are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.53 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 81% în model (cotă corectă 1.23), iar cota 1.19 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.31 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,8%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 3.15, pentru care modelul calculează 25%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 01.05.26 | Djerv 1919 – Forde | 1–2 | 3–2 |
| 20.10.24 | Djerv 1919 – Forde | — | 1–1 |
| 11.05.24 | Forde – Djerv 1919 | — | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Forde – Djerv 1919?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Forde – Djerv 1919?
Meciul face parte din 3.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Forde – Djerv 1919?
Cotele 1X2 sunt 4.10 / 4.60 / 1.53. Fără marjă, asta înseamnă 22% pentru Forde, 19% egal și 59% pentru Djerv 1919, cu Djerv 1919 favorită la cota 1.53.
Câte goluri se așteaptă în Forde – Djerv 1919?
Modelul nostru estimează 4,34 goluri (1,65 pentru Forde, 2,69 pentru Djerv 1919). Peste 2.5 goluri are 81%, GG are 75%, iar cel mai probabil scor este 1–2.